Ez az egyik legjobb módszer a fűtésszámla csökkentésére
A falfűtés segítségével ezreket spórolhatsz meg a téli szezonban.
A fűtésszámla mindig kritikus pontja a háztartás költségvetésének, hiszen akár több tízezer forintra is rúghat egy hónapban.
Rövid távú megoldásként számos praktikát bevethetsz, azonban érdemes elgondolkodni a szigetelés vagy épp a fűtésrendszer korszerűsítésén is, ezekhez akár pályázati támogatást is kaphatsz. Célszerű például a hagyományos fűtésrendszert úgynevezett falmelegítésre cserélned.
Télen fűt, nyáron hűt
A padlóba vezetett meleg vizes csövektől, azaz a padlófűtéstől csak egy lépés választja el a korszerűbb változatot, a falfűtést. Működése hasonló a talajba épített fűtésrendszeréhez, hiszen a víz itt is csöveken keresztül áramlik, csakhogy ebben az esetben ezek a vízvezető fűtőszálak a vakolatra rögzítve futnak a falakon és a plafonon, míg padlófűtésnél a betonba beágyazva találhatóak.
Ez azért praktikus, mert amíg a padlófűtésnél az akár 8 cm-es betonréteget kell elsősorban felfűtenie a csöveknek, itt rögtön áramlik a meleg. Ráadásul a padlófűtésnél maximum 28°C-os hőmérsékletet lehet beállítani, ezzel ellentétben a falfűtést 35-40°C-on is lehet működtetni, ami komfortosabbá teheti a mindennapokat.
A rendszer azonban nemcsak a szobák felmelegítésére alkalmas, hanem hűtésre is. Tulajdonképpen ebben az esetben csak annyi különbség van, hogy nem forró vizet, hanem hideget áramoltat a csőstruktúra, így lehűti a lakást. Nagy melegben akár egy légkondicionálóval is versenyre kelhet, de nagy különbség, hogy míg a klíma az egészségre nézve káros lehet, addig a falfűtésnek semmilyen káros hatása nincsen.
Előnyök és hátrányok
Természetesen, ahogyan mindennek, a falfűtésnek is megvannak a maga előnyei és hátrányai. Nagyon gazdaságos megoldásról van szó, hiszen a csövek melegét a falak is hamar felveszik, és tovább vezetik a hőt, így sokkal kisebb energiabefektetéssel sokkal hamarabb fel lehet fűteni a lakást. Mivel nagy felületen futnak végig a hőszálak, egyenletes meleget adnak az adott helyiség minden pontján, ellentétben a radiátorral, konvektorral.
Így spórolj a fűtésszámlán!
A fűtésszámla mindenki számára fejtörést okoz, de ha ügyesen trükközöl, sokat spórolhatsz. Hallgass meg egy szakértőt!
A fűtési rendszer követi az időjárás-változást, beállítástól függően hidegebb-melegebb vizet küld a rendszerbe a központi berendezésből. Mivel a kiáramló meleg a falakból, és nem a padlóból árad, a pormozgás mértékét is jelentősen csökkenti, ezért allergiások és asztmások számára is jó megoldás lehet.
Hátrányai közé tartozik, hogy a hagyományos fűtési megoldásokhoz viszonyítva a kivitelezése lényegesen drágább. Ha pedig elromlik, akkor a javítása is körülményesebb és költségesebb, mint például egy radiátoré. Ellenben nem árt azt is figyelembe venni, hogy bár borsos ára van a beszerelésnek, jócskán lefaraghat a fűtésszámla díjából, hiszen kevesebb energiát használ fel.
Beszerelése
Habár sokan próbálkoznak azzal, hogy kézileg szereljék fel a falra a keskeny átmérőjű csöveket - ami elsőre nem tűnik nehéznek -, a legjobb, ha a kivitelezést meghagyod a szakembereknek. Hiszen olyan adatokra van szükség a tervezéshez, mint az, hogy az adott otthonnak mekkora a hőigénye, melyik hőátmérő rendszer az ideális, és hogyan lehet a levegőt úgy elvezetni a csövekben, hogy a fal ne nedvesedjen be.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
A rejtett penész ugyanis nagyon sok egészségügyi probléma forrása lehet. Végül, de nem utolsósorban a vakolatot is nagyon könnyű tönkretenni, és ez még csak a kezdet a felszerelés során felmerülő problémákat illetően.
OLVASD EL EZT IS!