Hogy szárítsd a ruhákat, hogy ne fakuljanak ki a napon? Erre is van módszer
Nem szabad csak úgy kitenni őket a napra, mert veszít színéből és minőségéből is az anyag.

- Ismét összefogtak a Fressnapf vásárlói: közel 12 millió Ft adomány a Kutyák Határok Nélkül Alapítványnak (x)
- Korábbi évadkezdéssel és bővebb műfaji kínálattal nyit a Margitszigeti Szabadtéri Színház (x)
- Színésznőként ismertük meg, most mesekönyvet illusztrál - A karantén alatt Korponay Zsófi ezzel foglalkozik

- Ő Zoltán Erika 23 éves lánya: a gyönyörű Zoé le sem tagadhatná az anyját
- KRESZ-tábla-kvíz: tudod, melyik a várakozni tilos tábla? Teszteld tudásodat!
- Dér Heni gyönyörű menyasszony volt: különleges ruhában ment férjhez
- 10 kép Észak-Koreából, amiért kitiltást kapott a fotós – Ezt az arcát senki nem láthatja az országnak
- Villámkvíz a magyar földrajzból: általános iskolában tudni kellett a válaszokat
Míg télen a lakásban lassan száradó ruhák gyakran okoznak helyhiányt vagy épp fokozott párásodást, ezáltal pedig penészesedést, nyári melegben a szabadban szárítva szinte pillanatok alatt be lehet szedni a ruhákat.
Míg azonban a napsütésnek megvannak a maga előnyei, a textíliáknak nem feltétlenül tesz jót, ha hosszabb ideig a tűző napon hagyod őket, hiszen ugyanúgy, mint ahogy a bőrt is, az UV-sugarak a textília szálait is károsíthatják, nem véletlen, hogy a napnak tartósan kitett anyagok idővel szinte teljesen szétfoszlanak. A napnak emellett természetes fehérítő hatása is van, ami pedig a színes ruhák szempontjából sem túl előnyös.
A napon szárítás szabályai
A színes ruhákat kizárólag kifordítva szabad a napon szárítani, és lehetőleg lógatva, vagyis ne érje őket merőlegesen a nap, mint akkor, ha például kiterítesz egy pólót a szárogatóra vagy egy szék ülőkéjére.

Tévhit, hogy a ruhákat az erős napsütés szárítja a legjobban, hiszen sokkal inkább a szél, ezért igyekezz szellős, ugyanakkor árnyékos helyre tenni a szárogatót, ha lehet, árnyékold is valamivel, vagy vidd fedett helyre, például a teraszra.
Érdemes a ruhákat kora délelőtt vagy késő délután szárítani, ilyenkor még nem olyan erős a nap, és az erkélyre is akkor tedd ki őket, ha már nem süt élesen oda. Figyelj arra, hogy ne hagyd kint túl hosszan a ruhákat, amint megszáradtak, vidd őket be, sőt, a vasalást megkönnyíti, ha nagyon enyhén még nedvesek is.
Sokan esküsznek az éjszakai szárításra is, ezt azonban inkább csak akkor tedd, ha nem szokott reggelre túl nagy harmat lenni, nem közeleg vihar, kiszámítható az időjárás, és az éjszaka is viszonylag meleg.
A világos és fehér ruhákkal, fehérneműkkel, ágyneműkkel, zoknikkal más a helyzet, ezeket kifejezetten fehéríti is a nap, nem beszélve fertőtlenítő hatásáról. Ezeket kevésbé kell óvni tőle, túlzásba azonban ebben az esetben se vidd a napon szárítást, az anyag idővel ugyanis ettől ugyanúgy károsodhat.
OLVASD EL EZT IS!