Régi bútorok kvíze: felismered a sparheltet vagy a kredencet?
Fotókon mutatjuk nagyszüleid korának bútorait: tudod, mi micsoda?
Múzeumokban, skanzenekben vagy épp a régi nagyszülői házban járva sok-sok érdekes bútorral találkozhat az ember. Olyanokkal, melyek talán ma már nem is használatosak, vagy csupán modern utódaik ismeretesek.
Bárhol is tűnnek fel, nagy- és dédszüleink korának gyönyörű bútorait különleges élmény szemügyre venni: mintha csak egy időutazásban venne részt az ember, egy pillanatra alkalma nyílik megpillantani a múltat. Minden egyes darab, az öreg szekrények, asztalok, székek és ágyak egytől egyig sokat mesélnek arról, hogyan éltek, mit találtak szépnek, és mit tartottak hasznosnak, megfelelőnek az emberek egykor. Első pillantásra látszik, hogy akkoriban egy bútor sokkal többet jelentett az embereknek, mint ma: egy életre szólt, és ezt alapanyagukkal, strapabíró kialakításukkal, illetve díszítésükkel is jelezték.
Tudod, mi van a képeken?
A különleges, régi bútorok láttán szinte kivédhetetlenül megjegyzi az ember, melyiket hogyan hívták a régiek. Fel tudod idézni az elnevezéseket? Lapozd végig a kvízben lévő fotókat, és válaszd ki a bútorok helyes neveit.
Anyámtól a modellekig - Mit tudtam meg a nőkről életem első 50 évében?
Kajdi Csaba influenszer, saját élményeiből és tapasztalataiból kiindulva osztja meg gondolatait a női szerepek alakulásáról, az anyai minták hatásáról és arról, hogy hogyan határoznak meg minket. A Femina Klub januári előadásán körbejárjuk, hogyan befolyásolják a női szépségideálok és elvárások a nők önképét és döntéseit. Milyen női minták segítik vagy éppen gátolják az önmegvalósítást?
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. február 19. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Coverkép: indaphoto.hu/gulicse.
Kvízképek: indaphoto.hu/H1N1, /Klari50, /Inda22.
OLVASD EL EZT IS!
- szabály
- környezetvédelem
Hová kell dobni a hungarocellt? 10 egyszerűnek tűnő, de fogós kérdés a háztartásból
- történelem
- magyar történelem