Tündérbirodalomnak látszik ez a lakás: mesebeli hatást értek el mozaikkal

Egy mese díszletei is lehetnének ezek az elképesztő mozaikházak.

Mozaikházak

A mozaiktechnikát már az ókori Mezopotámiában is alkalmaztak díszítésre és művészi képek előállítására, és a népszerűsége azóta is töretlen, habár manapság már legfeljebb készen kapott formában vásárol mozaikolt dísztárgyakat, képeket az ember.

Vannak azonban, akik nem elégszenek meg az előre gyártott termékekkel, és felépítik, elkészítik a saját mozaik-álomvilágukat, ehhez pedig bármit felhasználnak, amit találnak.

Mozaikházak

Az alábbi válogatásban olyan házakat mutatunk, melyek gazdái fogták a törött cserepeket, üvegeket, vagy bármi mást, amit találtak a lakásban, és csodálatos művészi alkotásokat készítettek belőlük a házaik falára.

Susan Gardner 2001-ben kezdett el mindenféle dolgokat ragasztgatni New York-i, háromemeletes házának falára. A mozaikok kagylókból, CD-kből, gombokból, törött bögrékből állnak, és mind a mai napig terjeszkednek.
Fotó: flickr / <a id="hyperlink_1d0d8af647ddcdc4b3f640792d6a35c9" href="https://www.flickr.com/photos/greentea/" target="_blank">Andrea Williams</a>
Ez a kaliforniai ház egy csempeértékesítéssel foglalkozó házaspár tulajdona, egyben a leglátványosabb reklám is az üzletnek.
A New Jersey-ben élő művész, Ricky Boscarino erdei házikóját egy igazi mesevilággá változtatta.
Ezt a mozaikotthont az olaszországi Lecce városában építette magának Vincent Brunetti művész, hogy tükrözze a belső sokszínűségét.
Jorge Selaron brazil művész úgy tisztelgett a hazája előtt, hogy kidekorálta az otthona mellett futó lépcsősort színes mozaikokkal.
A kuvaiti Lidia Al-Quattan akkor kezdte törött tükördarabokkal díszíteni az asztalát, mikor a férje távol volt, és unatkozott, aztán a tükörmozaik megszállottja lett, és lassan az egész házukat beborította vele.
Ez a fantasztikus francia házikó Raymung Isidor élete munkája. A férfi temetőben dolgozott takarítóként, és a mozaikokkal vezette le a napi stresszt. 1938-ban kezdte díszíteni otthonát, és majdnem harminc éven át tartott a munka.
A francia Robert Vasseur egy beton mosdókagylóval kezdte a háza díszítését, azóta viszont a legtöbb felületet mozaik fedi a Louviers-beli házikóban.
A francia Euclides da Costa a tuberkulózis miatt nem dolgozhatott, így nekiállt felhasználni kőművestudását, és mozaikkal díszített szobrokat húzott fel a kertjében.

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük