Ettől büdösödik be nagyon könnyen a fürdő: 5 ok, amit tarts mindig szem előtt

Nemcsak a WC-re és a dugulásra érdemes gyanakodni.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Bár a legtöbben a WC-csészére gyanakszanak, ha kellemetlen szagokat éreznek a fürdőszobában - persze, csak akkor, ha az egyben a mellékhelyiség is -, az ott uralkodó dohos, párás, kellemetlen levegőnek számos más oka is lehet. A következőket például mindig érdemes szem előtt tartani: nézd meg a képeket!

A kellemetlen szagok gyakori forrása természetesen nagyon sok esetben a dugulás, ami érintheti a WC-t is - például, ha olyan dolgokat húztál le, amilyeneket kifejezetten nem szabad -, de a szappanmaradék, a hajszálak, a kozmetikai termékekben található zsírok és olajok könnyen képezhetnek olyan lerakódást a csapban és a fürdőkádban is, melyek szaganyagai a csőrendszerben megtapadva visszaáramlanak a helyiség levegőjébe. Ilyen esetben mindenképp a dugulás elhárítására van szükség - elegendő jel már az is, ha csak kicsit folyik le lassabban a víz -, melyhez számos módszert mutatunk, ha ide kattintasz.

Ha a kellemetlen szagokat akkor tapasztalod, ha korábban sokáig nem voltál otthon, lehet, hogy csupán arról van szó, hogy a lefolyók szifonjában nincs elég víz, így pedig nincs, ami elzárja a csatornából visszaáramló szagok útját. Ez megtörténhet párolgás miatt, jellemző például a melegben, de akkor is, ha például huzatos a lakás. Ilyenkor nincs más dolgod, mint egy ideig folyatni a vizet a lefolyókba.

Ha nem tapasztalsz dugulást, és tisztának, átjárhatónak ítélsz meg minden lefolyót, érdemes egy pillantást vetned - ha van - a fürdőszoba padlóján található összefolyóra is, itt is megtapadhattak ugyanis olyan szennyeződések, melyek a kellemetlen szagokért felelősek lehetnek. Ilyenkor le kell venni a fedelet, és alaposan meg kell tisztítani a helyiség ezen részét is.

A fürdőszobában uralkodó nedves, párás környezet, például, ha rendszeresen ott szárítot a ruhákat, nagyon gyorsan kialakíthat kellemetlen szagokat, amit csak fokoz, ha még penész kialakul ezen a kedvező táptalajon. Ha a penész megjelent, távolítsd el minél előbb, a fürdőt pedig rendszeresen szellőztesd át, és ne hagyj semmit vizesen sokáig állni odabent, például ne dobj be a szennyeskosárba nedves holmikat, könnyen a kellemetlen szagok és a penész forrásává válhatnak.

A szennyeskosár mellett érdemes más, olyan szagforrásokra is gondolni, melyek nincsenek szem előtt, ilyen például a fürdőszobaszőnyeg alsó fele, illetve az alatta található felület. A szőnyegek számos típusa könnyen átnedvesedik, a vizes közeg pedig kiváló táptalajt jelent a baktériumok és a penész szaporodásához, így nagyon fontos, hogy itt is rendszeresen takaríts.

Nemcsak a ruhák tisztítása nem lesz megfelelő, ha a mosógép nincs rendszeresen takarítva, de a fürdőszobában is kellemetlen szag terjenghet hatására. Fontos, hogy minden mosás után kiszellőztesd a gépet, mind a dobot, mind pedig az adagolót, de ezen kívül is fontos időt szakítani a karbantartásra, tisztításra: kattints ide, és megtudod, mit és hogyan csinálj.

Tedd ki a sarokba, és nem jön elő a penész

Íme, négy dolog, amit mindenképpen próbálj meg! Nagyon egyszerű módszereket mutatunk.

Tedd ki a sarokba, és nem jön elő a penész: 4 dolog, amit mindenképpen próbálj meg!

Nézegess képeket!

Elolvasom

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük