A jelenleg érvényben lévő építési jogszabály szerint az átlagos, 2,70 méteres belmagasság esetén egy kétszemélyes hálószobának legalább 11,12 m² alapterületűnek kell lennie.
Ha a tiéd nincs ekkora, vagy a rosszul megválasztott berendezés miatt érzed jóval kisebbnek, segítünk kicsit, hogy szellősebbnek tűnjön.
Kicsi hálószoba - optikailag nagyítva
Mutatunk néhány remek térnövelő ötletet, melyet a lakberendezők is előszeretettel alkalmaznak. A következő képeken bemutatottak közül természetesen nem kell mindent megvalósítanod, próbálj alkalmazkodni a saját hálószobádban rejlő lehetőségekhez.

Minél fehérebb a szoba, annál tágasabb, levegősebb. Ha kicsi a hálód, a falak mindenképp fehérek legyenek!

Az ágy fejtámlája legyen minél kisebb, ne vegyen el túl nagy helyet a falból és az esetleges polcoktól.

A falra szerelhető olvasólámpák előnye, hogy nem foglalnak helyet az éjjeliszekrényen.

Ha van rá mód, az ágy kerüljön az ablak alá. Így nem pazarolsz értékes - másra is alkalmas - falfelületet. Ugyanakkor optikailag is nagyítod a teret vele, mert az ágy és az ablak egy fókuszba kerül.

Bár a feng shui nem ajánlja a tükröt a hálóban, térnövelő hatása vitathatatlan. A hosszanti falra helyezve olyan érzést kelt, mintha megnyílna arra a szoba.

A padló legyen egybefüggő és egységes - ezáltal is nyújthatod a teret.

Ahhoz, hogy a háló ne tűnjön zsúfoltnak és kicsinek, fontos, hogy rendet tudj tartani. Ebben segíthet egy magasított ágy mindent elnyelő fiókokkal.

A dobozos tárolómegoldás a hálóban is jól jöhet. Rendezettebb hatást kelt, mint egy sima polc, ezáltal javul a térérzet.