Kapitány István sürgős felhívást tett közzé: este 6 és 9 között ezt kérik minden magyartól

A nyári csúcsterhelés miatt Kapitány István arra kéri a lakosságot, hogy este 6 és 9 között takarékoskodjanak az árammal.

Kapitány István rendkívüli kérése: este 6 és 9 között ezt kérik a magyaroktól
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Top olvasott cikkek

Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter arra kéri a lakosságot, hogy a nyári hőség idején este 18 és 21 óra között lehetőség szerint mellőzzék a légkondicionálók használatát, valamint halasszák későbbre az elektromos autók és más nagy energiaigényű eszközök töltését.

A miniszter szerint a tudatos energiafelhasználás hozzájárulhat a villamosenergia-hálózat biztonságos működéséhez, és segíthet elkerülni az esti órákban jelentkező csúcsterhelést. Hozzátette: a lakások hűtését érdemes inkább az éjszakai vagy a hajnali órákra időzíteni.

 A felhívás önkéntes, célja a nyári kánikula idején megnövekedett villamosenergia-igény mérséklése. 

A cikk az ajánló után folytatódik

Az illatok terápiás ereje

Már megvásárolható a Femina első könyve: 

A láthatatlan gyógyító

Molnár Éva kötete egy különleges utazásra hív az illatok gyógyító világába — az ókori füstölőktől egészen a modern olfaktív terápiáig.
Hogyan hatnak ránk az illatok? Miért kapcsolódik össze ennyire mélyen az emlékezet, a lélek és a szaglás? És hogyan segíthetnek az illatok a testi-lelki harmónia megtalálásában? 

Promóció

A miniszter Facebook-posztjában arra hívja fel a figyelmet, hogy: „A magyar villamosenergia-rendszer szakemberei éjjel-nappal azon dolgoznak, hogy mindenki számára biztosított legyen a folyamatos ellátás. Egy kis odafigyeléssel mi is segíthetjük ezt a munkát – miközben saját villanyszámlánkat is csökkenthetjük. 18 és 21 óra között néhány apró döntés is sokat számít."

Hány fok legyen a lakásban a kánikulában? Gajdos László elárulta, mi a legjobb döntés a hőségben

Az élő környezetért felelős miniszter fontos tippeket adott közösségi oldalán a hőségben: az otthonokra és az állatokra is gondolt.

Elolvasom

Forrás: Getty Images

Ezt is szeretjük