
Így spórolj tízezreket a rezsin!
Nem kell törvénytelen módszerekhez nyúlnod vagy nagy felújításokba fognod, hogy lefaragj a számlákból.

Az interneten keresve, a szomszédtól, de még az újsághirdetések közt lapozgatva is bőven találsz olyan rezsicsökkentő praktikákat, amelyek akár tízezrekkel is csökkenthetik a havi kiadásaidat, használatuk azonban illegális. Ez pedig nemcsak erkölcsi problémákat vet fel, de a lebukás veszélyét is magában rejti, ami akár több százezres büntetést is jelenthet.
Nagy tételben spórolhatsz még olyan nagyobb átalakításokkal, amelyek energiatakarékosabbá teszik az otthonodat, ám bizonyos lakástípusok esetében ezek a megoldások nem kivitelezhetőek, ráadásul komoly befektetést is igényelnek.
Az alábbi három praktika használata nem ütközik törvényekbe, és fillérekből megvalósíthatóak, mindössze egy kis odafigyelést igényelnek - mégis sokat spórolhatsz velük a rezsin.
Rezsicsökkentő párna
Télen a fűtésszámla, nyáron pedig a klíma miatt pörög vészjóslóan a villanyóra, nem is csoda, ha néhány leleményes simlis már vagy tucatféle praktikát feltalált, hogyan lehet megtéveszteni a szolgáltatókat, és hamis adatok alapján fizetni a valósnál jóval alacsonyabb díjat.
Óratekerés, mágnes, lopótök - ezek mind csökkenthetik a rezsidet, a használatuk azonban sajnos illegális, és ha lebuksz, az a sokszorosába kerülhet a megspórolt összegnek.
Az ilyen számlák csökkentésére a leghatékonyabb legális megoldást egyértelműen a szigetelés javítása jelentené, ám akkor sem kell a törvénytelen eszközök felé kacsingatnod, ha az ablakcserét egyelőre nem engedheted meg magadnak.
Egy egyszerű rezsicsökkentő párnával is ezreket spórolhatsz havonta - a fűtésszezonon kívül is. A megfelelő szigetelés ugyanis nemcsak a meleget, de a hűtött levegőt is bent tartja, ami jelentősen javít a légkondi hatékonyságán - gondolj csak bele, az autóban is feltekered az ablakot, ha elindítod a klímát. Szigetelőpárnákat a boltok kínálataiban is találsz, de minimális kézügyességgel pár száz forintból akár te is elkészítheted őket.
A szürke víz újrahasznosítása
Németországban már kifejlesztették az úgynevezett AquaCycle rendszert, amely a szürke vizet - ez a kádban lefolyt, csak minimális mértékben szennyezett, enyhén szappanos víz - nem a csatornába engedi, hanem még egyszer felhasználja a mosógép feltöltésére vagy a vécé leöblítésére. Ennek következtében jelentősen csökken a vízfelhasználás és a csatornadíj is.
Még több tipp
Szeretnél még többet spórolni? Nézd meg videónkat, és tudd meg, hol foghatod meg a pénzt!
Egy ilyen környezettudatos és persze nem utolsósorban pénztárcabarát vízrendszer azonban sajnos a legtöbbeknek csak álom marad, ám egy kis időráfordítással és odafigyeléssel te is sokat tehetsz azért, hogy az alig használt vizet ne ereszd egyből a lefolyóba. Ha a mosógéped nincs a falba kötve, a csövet belelógathatod a felmosóvödörbe is, az így felfogott vizet pedig felhasználhatod a vécé leöblítésére.
A dolog talán kissé körülményesnek hangzik, de ha belegondolsz, hogy egy ember egyetlen napon csaknem 60 liter tiszta ivóvizet használ el arra, hogy a vécét leöblítse, talán megéri néhány lehúzást a mosóvízzel vagy a felmosás után visszamaradt szürke vízzel kiváltanod.
Az erkélyen vagy az ereszcsatorna alatt összegyűjtött esővizet a növények öntözésére is felhasználhatod - még jobban is fogják szeretni, mint a csapvizet. Arra azonban ügyelj, hogy a begyűjtött esővizet és mosóvizet ne tárold két napnál tovább, mert megposhad, és az egészségre káros anyagok szabadulhatnak fel belőle.
Finom ételek, kevesebb gáz
A gázóra mágnesezése sem új keletű találmány, használata azonban még mindig illegális - ha tehát ezen a számlán szeretnél spórolni, házi praktikákat kell bevetned.
Ha krumplit, tésztát vagy akár húslevest főzöl, a víz felforralásáig rengeteg gázt kell elhasználnod, pedig az érdemi munka csak ezután következik. Ha csökkentenéd a gázszámlát, ne csak teafőzésre használd a vízforralódat - töltsd bele a főzésre szánt vizet, és csak azután öntsd az edénybe és tedd fel a tűzhelyre, hogy már elérte a forráspontot.
-
Háromszínű négyes fonatú ródiumozott ezüst nyaklánc 50 cm21 900 Ft
-
Ezüst nyaklánc K betűs medállal7 490 Ft
-
Swarovski® kristályokkal és gyöngyökkel díszített karkötő9 990 Ft
-
Édesvízi igazgyöngy nyaklánc különlges cirkónia dísszel12 900 Ft
-
Ezüst nyaklánc világoskék cirkóniával díszített ovális medállal7 650 Ft
-
Ezüst nyaklánc M betűs medállal7 490 Ft
-
Ellentétek vonzása nyaklánc kristályokkal7 990 Ft
-
Swarovski® kristályos Eiffel tornyos nyaklánc7 990 Ft
-
Édesvízi igazgyöngy fülbevaló fehér és kék cirkóniával díszítve13 900 Ft
-
Antracitszürke Swarovski® kristálygyöngy karkötő ezüst medállal11 900 Ft
-
Cirkónia kristályos minimalista ovális ezüst fülbevaló14 900 Ft
-
Krémfehér édesvízi igazgyöngy nyaklánc féldrágakövekkel14 990 Ft
-
Cirkóniával díszített ezüst karika fülbevaló5 550 Ft
-
Krémfehér édesvízi igazgyöngy ezüst fülbevaló13 990 Ft
-
Rock and Roll szív alakú fülbevaló8 490 Ft
Az elektromos szerkezet ugyanis arányaiban jóval kevesebb áramot használ el a forralásra, mint amennyi gázzal ugyanezt az eredményt elérted volna. Ha a víz már forr, elegendő, ha takaréklángon főzöd tovább az ételt - nincs értelme a maximumon égetni a gázt, hiszen a víz ennél tovább már úgysem fog melegedni.
A trükköt persze akkor is bevetheted, ha elektromos főzőlapod van - ebben az esetben tovább csökkentheted a kiadásaidat, ha a főzés befejezése előtt öt-tíz perccel lekapcsolod a főzőlapot, hiszen amíg a felület kihűl, az ételnek is lesz ideje elkészülni.
OLVASD EL EZT IS!

- tippek
- vásárlás
Így spórolj több ezer forintot vásárláskor

- tippek
- gázszámla