Hogyan kell függönyt mosni? 5 dolog, amit mindig tarts be!

Érdemes ismerni néhány szabályt, de a függönymosás így is egyszerűbb, mint azt sokan hiszik.

Hogyan kell függönyt mosni?
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Vannak, akik úgy vélik, a függöny nem piszkolódik úgy, mint a többi lakástextília, éppen ezért mosni sem szükséges túl gyakran, holott képes minden olyan szennyeződést megfogni, amely a lakás levegőjében megtalálható, aminek hatására könnyen bepiszkolódhat és elszíneződhet - ami különösen igaz a kényes, fehér textíliákra -, emellett a kellemetlen szagok is megmaradnak az anyagon, nem beszélve az összegyűlő porról és poratkákról.

A függönyt ezért érdemes rendszeresen kimosni, ugyanakkor nem mindegy, hogyan teszed, ha például elköveted az egyik leggyakoribb hibát, nemcsak nem lesz fehér a beszürkült, besárgult textília, de még tovább színeződhet. Nézd meg képeken, mire érdemes figyelned, és milyen praktikákat célszerű bevetned, hogy tiszta és gyönyörű legyen.

Mielőtt kimosod őket, érdemes kiporolni a függönyöket: a vékony anyagból készült darabokat elég, ha alaposan kirázod, ha azonban jobban megfogták a port, ki is porolhatod őket, sőt, a porszívózás is hatékony lehet, ügyelj azonban arra, hogy nagyon óvatosan, rendkívül alacsony fokozaton végezd, nehogy kárt tegyél az anyagban.

A függönyöket moshatod mosógépben, azonban mindig kímélő mosást alkalmazz, nagyon fontos emellett, hogy semmiképpen se használj hipót vagy más klóros fehérítőt, ezek ugyanis besárgíthatják az anyagot.

Érdemes természetes módszereket bevetned, ha célod a megsárgult, besárgult függöny kifehérítése. A citrom például remek alternatíva: mielőtt a mosógépbe teszed a függönyt, fél órára áztasd citromlébe - vízzel is hígíthatod -, majd alaposan öblítsd ki az anyagot.

A fehér szín visszavarázsolásáért sós vízzel is nagyon sokat tehetsz, amelyben egy egész éjszakán át is érdemes lehet áztatni a függönyt, mielőtt kiöblíted, és kímélő programmal kimosod az anyagot. Az áztatáshoz literenként 10 dekagramm sót használj.

A szódabikarbóna szintén igazi csodaszer: a mosószerhez is adhatsz belőle egy-két kanállal, de literenként 5 dekagrammot a vízhez adva áztatás formájában is sokat segíthet.

Némiképp segíthet a csúnya gyűrődések megakadályozásában, ha összehajtva teszed a mosógépbe az anyagot, fontos azonban, hogy mindig lógatva szárítsd, így általában egyáltalán nem kell vasalni. A legjobb, ha még vizes állapotában lógatod fel.

Ezt a házi szert tedd a mikróba, és fellazulnak a szennyeződések

Akár nehezen eltávolítható szennyeződésekről van szó, akár csak a szagtalanítás szükségességéről, a következő természetes módszerekre számíthatsz: nézd meg a képeket!

Ezt a házi szert tedd a mikróba, és fellazulnak a szennyeződések: fél perc elég hozzá!

Nézegess képeket!

Elolvasom

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük