A régi fogkefét nem feltétlenül kell kidobnod, hiszen - akárcsak például a maradék sampon - hasznos segítség lehet a takarításban. A legnagyobb előnye az, hogy kicsi, ezáltal a nehezen elérhető helyekre is könnyedén be tudsz férkőzni a sörtéivel. Mutatunk néhány ötletet, hogy mire használd!

A csapokról úgy is letisztíthatod a vízkövet, ha teszel a felületre egy kis fogkrémet, majd fogkefével gyengéd, körkörös mozdulatokkal átdörzsölöd.

A sajtreszelőt nem egyszerű elmosogatni, hiszen a tisztítása közben a recéi tönkretehetik a szivacsot, ellenben a fogkefe elfér a sorok között. Egy kevés mosogatószerrel együtt csodákat tehet!

A laptopok, asztali gépek billentyűzetét nehéz megtisztítani, hiszen a sok apró résben megülhet a kosz, ám azt fogkefével gyengéden kisöprögetheted.

A cipők talpának megmosása szintén feladhatja a leckét, hiszen gyakran nem sima, hanem bordázott felületűek, azonban a fogkefe ebben is segíthet, már pusztán önmagában, illetve egy kevés vízzel együtt is.

A fogkefe segítségével a zsírkrétafoltokat is eltávolíthatod a falról, ehhez azonban átdörzsölés előtt egy kevés borotvahabot kell a foltra nyomnod.

A fogkefét akár palacsintasütés közben is használhatod: egy puhább sörtéjű változattal ki is olajozhatod a serpenyőt, emellett az odaégett, kisebb darabkákat is kipiszkálhatod belőle. Ha arra vagy kíváncsi, makacsabb odaégett szennyeződéseket miként távolíthatsz el a serpenyőről, kattints ide!
A ragyogóan tiszta kád titka
Speciális, drága vegyszerek helyett természetes anyagokat is használhatsz a kádad megtisztítására. Ezekkel a szerekkel is látványos eredményt érhetsz el, nézd meg a képeket!
Így lesz fényes, hófehér és ragyogó a kádad: 7 hatékony házi módszer
Nézegess képeket!
Elolvasom