Igazi bacilustelep, mégis ritkán tisztítjuk: mikor pucoltad utoljára a hajkefédet?
A legtöbben nem tisztítják elég gyakran a hajkeféjüket. Hetente kellene.
Akárcsak a sminkszivacsokat és -ecseteket, illetve bármely más olyan eszközt, mely a bőrödhöz ér, a fésűdet is rendszeresen kellene tisztítani. Ezt mégis csak kevesen teszik meg olyan sűrűn, ahogyan kellene.
Pedig legalább hetente egyszer rendesen ki kellene takarítani a hajkefét, és nem elég naponta kiszedni a benne maradt hajat, ugyanis számos, fertőzést okozó dolog is megbújik a fogak között.
Miért kell sűrűn tisztítani a fésűt?
Nemcsak a hajszálak tömíthetik el a kefédet. Amikor átfésülöd a hajadat, a fésűre kerülnek még természetes olajok és elhalt bőrdarabkák is, melyek könnyen összegyűlnek a fogak tövében észrevétlenül, és tökéletes talajt szolgáltatnak a bacilusoknak és gombáknak a növekedéshez, így jelentős fertőzésveszélyt rejtenek magukban.
Ráadásul, ha ez még nem volna elég, valahányszor újra fésülködsz a kefével, a rajta felgyűlt olajok visszakerülnek a hajszálakra, és a hajtövekhez is eljutnak, így sokkal gyorsabban zsírosodik majd a hajad, ha piszkos fésűt használsz.
A megoldás ugyanaz, mint amit a hajadra is használsz: a sampon. Csakhogy nem lehet minden kefét ugyanúgy tisztítani, oda kell figyelni arra is, melyik milyen anyagból készül, ettől függően más ápolást igényelnek.
A legegyszerűbb dolgod az egyszerű, műanyag kefékkel lesz, ezeket ugyanis elég egy kis meleg víz alatt átdörgölni samponnal. A hajszálakat naponta érdemes kiszedni a fogak közül, és legalább hetente érdemes átfogóbban is megfürdetni a fésűt.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
A puha fejű, műanyag kefék takarítása már kicsit trükkösebb, mert bennük ragadhat a víz, és bebüdösödhetnek, bepenészesedhetnek. Érdemes utánanézni, a gyártó milyen ápolást javasol, és elég kéthavonta egyszer kimosni, majd jól kiszárítani őket.
A fa hajkefék takarítása szintén nehézkes, ugyanis ezeket nem jó ötlet vízbe meríteni, sem szappannal vagy samponnal dörgölni. A víz és a sampon károsíthatják a fát, és így hamar elhasználódik a fésű. Szintén érdemes utánanézni, mit ajánl a gyártó, amikor pedig tisztítod, minél rövidebb ideig tedd ki a víznek a fésűt, azután alaposan szárítsd meg törölközővel.
Hét dolog, amit soha ne vegyél használtan
A fentiek miatt a hajkefe is egyike azoknak a dolgoknak, amelyeket nem érdemes megosztani az ismerősökkel, mert rengeteg fertőzést lehet így összeszedni. Főleg, ha fa vagy puha fejű hajkeféről van szó. Ugyanígy nem érdemes használtan venni sem. És nem a hajkefe az egyetlen, amit nem szabad bedobni a kosárba, ha másodkézből vásárolsz.
A képek forrása: Getty Images Hungary, Pixabay.com.
OLVASD EL EZT IS!
- bizarr
- konyhai eszköz
9 bizarr és teljesen felesleges eszköz a konyhában - A tiédben hány ilyesmi van?
- takarítás
- mosószer