Ilyen luxusketrecekben élnek a lakás nélküli kínaiak: meglepően nagy népszerűségnek örvendenek
Kitalálói szerint egy lakáspiaci űrt tölt be a szerkezet.

Az Economist Intelligence Unit évente elkészített listájában a világvárosok árszínvonalát hasonlítja össze. A 2016. évi lista legdrágább városai között Szingapúr és Zürich után Hongkong az előkelő harmadik helyezést érte el.
A Föld egyik legsűrűbben lakott területén azonban nem kis problémát okoz az árak egekbe szökkenése, különösen azért, mert a drágaság az albérlet- és ingatlanpiacot érinti a legérzékenyebben. Szinte lehetetlen kedvező áron találni lakást Kína modern városállamában, ami miatt sokak megélhetése veszélybe került.
Kabinok szegényeknek és gazdagoknak
Hongkongban azonban nem tétlenkedtek sokáig: a kialakult krízisre több megoldási javaslat is született a tervezők részéről, amivel a lakhatási problémákkal küzdőknek kívánnak alternatívát nyújtani. A furcsa lakásokat a japán kapszulahotelek ihlették, amelyek alapkoncepciója szintén az volt, hogy kis területen minél több kabint építhessenek be.
Bár a szegényebb rétegből már tíz évvel ezelőtt is 50 ezernél is többen éltek ketrecszerű, fémrácsos, bezárható, mégis embertelen férőhelyeken, luxusváltozat építésére ez idáig nem gondoltak. Az előkelő kabinok lényege is a pénz-, a hely- és az energiatakarékosság, - első ránézésre ugyan zsúfoltnak tűnnek, mégis meglepően nagy népszerűségnek örvendenek a lakosság körében.
OLVASD EL EZT IS!

- felújítás
- lakberendezés
Nincs túl sok pénzük, de gyönyörű házuk van: kívül-belül megmutatjuk

- külföld
- gazdag