Ezreket spórolhatsz, ha így olvasztod le a hűtőt - 3 gyakori hiba, ami tönkreteszi az eredményt

Ha rosszul csinálod, még többet vesz el a pénztárcádból.

huto-tele
Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Még az A kategóriás energiafogyasztású hűtőszekrények sem hozzák a tőlük elvárt eredményeket a villanyszámla összegében, ha nem megfelelően üzemelnek.

Az eljegesedett fridzsider jóval több energiát fogyaszt, ezért, ha meg akarod regulázni az eszeveszetten pörgő villanyórát, alkalomadtán gondoskodnod kell a hűtőszekrény leolvasztásáról.

Megtakarítás vagy pluszköltségek?

Ha a hűtő belsejét jégréteg vonja be, az nagyon erős szigetelőként hat. Elzárja az utat a szekrény belsejében keringő levegő és a frigó oldalában futó hűtőszálak között, így a belső hőmérséklet megtartásához sokkal intenzívebben kell dolgoznia a masinának - ez okozza a magasabb energiafogyasztást.

Értelemszerűen a leolvasztással ez csökkenthető, de a közben megromlott ételek vagy a frigó visszahűtése pluszköltségeket is eredményezhet. Ha tehát a leolvasztás túl sokáig tart, illetve túl gyakran kell megismételni, akkor nem sokat spórolsz a procedúrával. Most összegyűjtöttük a három leggyakoribb hibát, ami miatt nem tudsz spórolni a jégtelenítésen, és azt is megmutatjuk, hogyan kerülheted el őket.

Túl sokáig tart a leolvasztás

Gyakori probléma, hogy mire a hűtőszekrény vagy a fagyasztó vastag jégrétege leolvad, addig a mirelit ételek is kiolvadnak, ezeket pedig már nem biztonságos visszafagyasztani. Hacsak nem használod fel néhány napon belül az egész télre félrerakott gyümölcsöt, vagy sütsz ki két kiló mirelit krumplit, akkor ezek az élelmiszerek a kukába kerülnek, az áruk pedig akár meg is haladhatja a villanyszámlán megspórolt összeg nagyságát.

A megoldás, ha nem várod ölbe tett kézzel a halmazállapot-változást, hanem rásegítesz az olvadásra. Miután a masina csatlakozóját kihúztad a konnektorból, illetve minden ételt kipakoltál, forralj fel egy lábas vizet, tedd a frigóba, és csukd rá az ajtót. A felszálló forró gőz néhány perc alatt fagymentesíti a hűtőszekrényt, de még a fagyasztó több centiméter vastag jégdarabjait is gond nélkül felolvasztja. Ezután nincs is más dolgod, mint kidobálni a levált jégdarabokat, és alaposan kitakarítani a fridzsidert az ételek visszapakolása előtt.

Kevesebbet fogyaszt a hűtőd, ha így pakolsz el benne - Nem mindegy, hogyan csinálod

Nagyon sokat spórolhatsz a helyes technikával.

Elolvasom

Túl gyakran jégteleníted

A leolvasztás után valamennyi pluszenergiát igényel, amíg a hűtőszekrény visszahűti magát a kívánt hőmérsékletre. Ez az energiaveszteség azonban lényegtelen a megspórolt áramhoz képest - feltéve, hogy nem kéthetente kerül sor a leolvasztásra. Nem feltételezzük, hogy valakinek a fagyasztó jégtelenítése lenne a hobbija, de ha a jégréteg vastagsága eléri a fél centimétert, akkor nem lehet tovább halogatni a dolgot - ideális esetben ez legfeljebb félévente következik be. Ha ennél gyakrabban kényszerülsz a hűtő leolvasztására, akkor valószínűleg valamit rosszul csinálsz.

A hűtőszekrényben lerakódó jég az ételekből szálló, illetve a levegőben keringő pára lecsapódásából keletkezik, tehát ezt kell valamilyen módon csökkentened, ha lassítani akarod a jegesedést. Az első hibát talán akkor követed el, amikor a leolvasztás és a kitakarítás után azonnal visszadugod a hűtőt a konnektorba anélkül, hogy meggyőződtél volna arról, teljesen száraz-e a belseje. A bent rekedt nedvesség azonnal elkezd lerakódni, és tönkreteszi az addigi munkádat. A továbbiakban arra is ügyelj, hogy csak letakart vagy becsomagolt ételt tegyél a szekrénybe, így megelőzheted, hogy a kipárolgása a hűtő oldalán kössön ki.

Megsérted a felületet

Hamar munka ritkán jó, mondták nagyanyáink, és igazuk volt. Ha a forró vizes lábas sem távolított el egy vastagabb lerakódást, inkább tegyél még egy kört a szekrénybe, de semmiképpen se kezdd el késsel vagy más éles tárggyal vakargatni a hűtő belsejét.

Sajnos a leggyakoribb és legköltségesebb hibák közé tartozik, hogy a jég kaparászása közben a hűtő bevonata megsérül, ami többnyire helyrehozhatatlan meghibásodást okoz - pedig egy új hűtőszekrény árát csak igen sok havi villanyszámlán tudnád megspórolni.

Ezt is szeretjük