3 meglepő háztartási eszköz, ami halálos balesetet is okozhat

Így előzd meg!

Ha biztonságban akarsz lenni, ezekkel légy nagyon elővigyázatos!

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Azzal szinte mindenki tisztában van, milyen veszélyes lehet a villanysütő forró lapja, az elektromos aprító vagy épp egy hús- vagy kenyérszeletelő gép, vannak azonban olyan eszközök is a háztartásban, melyekkel sokan jóval óvatlanabbul bánnak.

Ha szeretnéd megőrizni családod és saját biztonságod, a következőkre nagyon figyelj!

Hajszárítók

A hajszárító vízzel teli kádba ejtése nem egy halálos balesetet okozott már, mind a valóságban, mind pedig a fikció, a krimik és a filmek világában. Nem csupán ilyen szélsőséges esetben lehet azonban veszélyforrás a mindennapi eszköz.

Bár nők és férfiak milliói használják napi gyakorisággal, sokan vannak, akik pusztán a szerencsének köszönhetik, hogy megúszták a balesetet. Amellett, hogy a nem megfelelően alkalmazva a hajszárító olyan kellemetlenségeket okozhat, mint a bőr megégése vagy a hosszú haj becsípődése, ha a hajszárító sérült, könnyen tragédiát okozhat.

Ha a hajszárító furcsa hangokat ad ki, vagy égett szagot érzel, esetleg a szokásosnál sokkal jobban átforrósodik, azonnal húzd ki a konnektorból, majd ellenőriztesd szakemberrel. Jellemző probléma továbbá a készülék kábelének megtörése, meghibásodása, mely például gyakrabban alakul ki speciálisabb hajszárítóknál: egy körkefével ellátott darab esetében például az állandó csavaró mozdulatok hatására a kábel is csavarodik, ezáltal pedig könnyen sérülhet, többek között ott, ahol a készülék és a kábel találkozik. Ha pedig a szigetelés, esetleg a kábel belseje is megsérül, nedves közeg sem kell ahhoz, hogy balesetet történjen.

Rákkeltő anyagok a lakásban

Nézegess képeket!

Elolvasom

Kenyérpirítók

Bár elsőre az egyik legegyszerűbb háztartási eszköznek tűnik, egy kenyérpirító is okozhat komoly balesetet, legyen szó égésről vagy épp áramütésről. A készülékbe könnyen beszorulhat egy szelet kenyér, ennek kipiszkálására azonban semmiképp sem szabad olyan eszközt használni, mely fémből van, például kést vagy villát.

Hasonló esetben azonnal ki kell húzni a kábelt a konnektorból, majd megvárni, míg lehűl, és csak azután kivenni a kenyeret - célszerű fából készült eszközt használni. Így elkerülhető a rossz horrorfilmekből ismert, pirító-kés-tócsa hármasa által okozott konyhai baleset. Mindemellett fontos, hogy olyan helyre kerüljön a kenyérpirító, ahol a magas hőfok sem okozhat problémát: legyen mellette elég hely, és soha ne tedd gyúlékony anyagok közelébe.

Káros tárgyak a lakásban

Más szempontok alapján is lehet káros tárgyakat találni a lakásban. A feng shuinak is megvan a maga listája.

Gombelemmel működő eszközök

Bár a gombelemmel működő eszközök elsősorban a kicsikre veszélyesek, nem árt említést tenni róluk, kevesen tudják ugyanis, milyen károkat képesek okozni. A gombelemek egyre több háztartásban és egyre több készülékben vannak jelen - például távirányítók -, egyre nagyobb veszélynek téve ki ezáltal azokat a gyerekeket, akik képesek szétszedni egy hasonló eszközt, majd lenyelni az elemet.

Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?

Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat. 

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2025. január 7. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

A lenyelt gombelem égést okozhat a légcsőben és a nyelőcsőben, sőt, akár ki is lyukaszthatja azokat. Egy amerikai tanulmány szerint - a Gary Smith által vezetett kutatás eredményeit a Pediatrics folyóiratban közölték - 1990 és 2009 között csaknem 66 ezer gyerek került a kórházak sürgősségi osztályára emiatt. Ha a háztartásban található ilyen eszköz, zárd el a gyermekek elől, vagy ragaszd körbe úgy, például szigetelőszalaggal, hogy ne lehessen kinyitni az elemet tartó rekeszt.

Estél már áldozatául háztartási balesetnek?

Ezt is szeretjük