Az így lezárt bicikliket lopják el idén nyáron - A rendőrség ingyenes regisztrációval segít

Ismerd meg, pontosan hogyan és hol érdemes lezárni a biciklit.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A rendőrség honlapja, vagyis a Police.hu információi szerint idén nyáron drasztikus mértékben megemelkedhet a biciklilopások száma, amely azonban nemcsak az utcán hagyott kerékpárok zárjainak feltörését jelenti, szintén nagyon gyakran tulajdonítják ugyanis el őket a társasházak folyosóiról, tárolóhelyiségeiből.

Mivel a többség még a falra szerelhető biciklitartók segítségével is csak nehezen tudná megoldani a kerékpár lakásban való tárolását, az azon kívüli biztonság megteremtése és a lépcsőházi biciklilopások megelőzése érdekében mindenképpen érdemes megfogadni a rendőrség tanácsait.

Ne hagyd a folyosón!

A biciklit, éppúgy, ahogy az utcán, az épületeken belül is nagyon fontos mindig lelakatolni, még akkor is, ha valaki csak öt percre teszi azt le, ennyi idő ugyanis bőven elég a tolvajoknak, emellett gyakori, hogy kifigyelik a tulajdonost, majd az első adandó alkalommal lecsapnak.

A rendőrség tanácsa szerint nem ajánlatos a biciklit egyszerűen csak a lépcsőházak folyosóján vagy nyitható pincéjében tárolni, vannak ugyanis tolvajok, akik kifejezetten ezek kirámolására szakosodnak. Ha nincs a társasházban jól zárható, akár külön, lakásonkénti tárolóegységekkel rendelkező helyiség a biciklik tárolására, érdemes lehet akár a lakókkal közösen, közös költséggel megoldani a helyzetet, például akár csak egy, a földszinti, lépcső melletti-alatti terület lezárását jelentő rácsos, erős lakattal zárható kapu felszerelésével.

Válassz erős lakatot!

A kerékpár lezárásához fontos, hogy erős, vastag láncú lakatot vagy komolyabb U-lakatot válassz, még akkor is, ha ezek drágábbak. Bár az U-lakatot sokan nem viszik magukkal szívesen jelentősebb súlya miatt, a társasházban való tároláshoz tökéletes lehet. A rendőrség szerint ez könnyen eltántoríthatja a tolvajokat, ők ugyanis elsősorban azokat a bicikliket keresik, amelyeket vékonyabb vagy egyszerű számzáras lakattal zártak le. A zárnak arányban kell állnia a kerékpár értékével, emellett legalább ilyen erősnek kell lennie annak is, amihez zárod.

Akármilyen lakatod van azonban, a bicikliről célszerű eltávolítani minden olyan eszközt, ami mozdítható, legyen szó a lámpáról, a kulacsról vagy éppen a kilométeróráról.

Ha ezt az ajtód elé teszed, nem törnek be hozzád: 4 trükkös tárgy betörők ellen

Nézegess képeket!

Elolvasom

Regisztráltasd a kerékpárt!

Az utcai és a lépcsőházi biciklilopásokkal kapcsolatban egyaránt fontos, hogy időben feljegyezd kerékpárod egyedi azonosítóit - típus, vázszám, sérülések, méret, szín, felszerelés -, amelyekről érdemes fényképet is készíteni, ha ugyanis megtörténik a baj, ezen adatok segítik a rendőrség munkáját, a felderítést és a kerékpár visszaadását a tulajdonosnak.

Ezt szolgálja a rendőrség jelenleg is zajló, BIKESAFE programja is, amelynek keretében a kerékpárosok a rendőrségen keresztül ingyenesen regisztráltathatják biciklijüket, ami bekerül az országos nyilvántartó rendszerbe. Ez tartalmazza a kerékpár paramétereit, fényképeit, ezzel elősegítheti lopás esetén a keresett kétkerekű azonosítását, illetve a megtalált bicikli tulajdonoshoz történő visszajuttatását. A programról ide kattintva olvashatsz bővebben.

Az anyaság kihívásai cukormáz nélkül

A Femina Klub júniusi vendége Ráskó Eszter humorista lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között az anyaság és a nőiség kihívásairól beszélget. Vajon létezik-e recept a gyerekneveléshez? Miért olyan káros a tökéletes anya mítosza? Hogyan lehet az önazonosság és az önfelvállalás révén a nőknek felvértezni magukat a 21. századi normákkal szemben?

További részletek: femina.hu/feminaklub

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. június 3. 18 óra

Helyszín: Thália Színház

Promóció

Ezt is szeretjük