Papírtörlő-guriga és egy kis ragasztó - Csillogó, mindig égő gyertyát készíthetsz belőle

Az egész nem kerül többe, mint egy igazi gyertya, és ez tovább is tart!

Papírguriga gyertya
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Nincs is hangulatosabb annál, mint egy sötét, téli estén gyújtani néhány mécsest, és ledőlni a kanapéra olvasni egy kicsit, vagy nézni valami jó filmet a tévében. Nem teljes a nyugalom viszont, ha igazi gyertyát gyújtottál, mi van, ha lefolyik a viasz, fellöki a macska, vagy lángra kap a függöny?

Ezeknek a félelmeknek ezennel búcsút inthetsz: a LED-es mécsesek felhasználásával készülő gyertyák anélkül ragyogják be a lakást, hogy balesetveszélyesek lennének.

Gyertya papírgurigából

A mécsest hobbi- vagy lakberendezési boltokban szerezheted be: egy hatos pakk körülbelül 1000 forintba kerül, ezen kívül pedig folyékony ragasztóra és némi festékre vagy festékspray-re lesz szükséged. A legjobb, ha ragasztópisztolyt használsz, ennek hiányában más folyékony ragasztó is megteszi. A gyertya színének inkább valamilyen egyszerű, visszafogott árnyalatot válassz, a halvány csillogás viszont különösen jól mutat. 

Nem varázslat: egy kis kreativitással meseszép dísz készülhet a csúnya papírgurigákból.
Nem varázslat: egy kis kreativitással meseszép dísz készülhet a csúnya papírgurigákból.

Az egész projekt elkészítése nem vesz igénybe egy óránál többet, de természetesen az utólagos dekorálással annyit foglalkozol, amennyit csak kedved van rászánni. Téli termésekkel, fenyőágakkal ölelheted körbe a kész gyertyakompozíciót. 

Elkészítése

Az üres gurigáról, amilyen hatékonyan csak tudod, szedd le a papírfoszlányokat is, majd próbáld bele a mécsest. Ha túl tágas a lyuk, cellux segítségével applikáld bele az égőt, vagy tömd ki vattával, papírzsepivel, hogy ne csússzon bele. Miután ezzel is megvagy, jöhet a viaszimitáció: a ragasztóval, érzésre, kreálj lefolyt viaszt a guriga tetejére!

Amikor megszáradt, fújd vagy fesd le az egészet a kiválasztott színre, majd, amíg a festék szárad, megalkothatod magát a gyertyatartót: találd ki a kompozíciót, hogyan szeretnéd elrendezni a gyertyákat, milyen egyéb díszeket teszel közéjük, és megtervezheted azt is, hova kerüljön majd a kész alkotás. A legegyszerűbb, ha egy papírtálcát vagy tányért használsz alapnak: így az egészet egyben tudod majd mozgatni, de az alátétet is színezd olyanra, mint a gyertyákat, hogy ne üssön el tőlük.

Akár különböző méretűre is vághatod a gurigákat, hogy még egyedibb legyen az összhatás. Végül rögzítsd a kész gyertyákat a tálra, helyezd el a mécseseket, magadat pedig kényelembe: emellett a dísz mellett nyugodtan el is pilledhetsz, nem fogsz füstszagra ébredni, és lefolyt viaszt sem kell vakargatnod majd az ablakpárkányról!

Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?

Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat. 

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2025. január 7. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

További inspirációk

Belejöttél az alkotásba? Ezeket a díszeket gyorsan elkészítheted, mégis bámulatosan szépen mutatnak, és karácsonyi hangulatot visznek otthonodba.

Káprázatosan szép karácsonyi dekorációk, amiket 1 óra alatt elkészíthetsz

Nézegess képeket!

Elolvasom
Ezt is szeretjük