8 híresség, akiket autizmus-spektrumzavarral diagnosztizáltak - Anthony Hopkinsról sem gondoltad volna

Ezek a sztárok bebizonyítják, hogy autizmus-spektrumzavarral is lehet teljes életet élni és sikeres karriert építeni.

Sztárok autizmus spektrumzavarral
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Top olvasott cikkek

Az autizmus-spektrumzavar az idegrendszeri fejlődés zavara, melynek három fő tünete van, melyek kihatnak a szociális készségekre, az érdeklődésre és a viselkedésre is. Különböző mértékben jellemző lehet ez esetben az érzelmi kötődés hiánya, a kommunikáció sajátosságai és a magatartás sztereotipizáltsága.

Az állapot azonban egyáltalán nem azt jelenti, hogy valaki ne élhetne teljes életet, vagy ne érhetne így el hatalmas sikereket. Számos híres tudóst, feltalálót diagnosztizáltak autizmus-spektrumzavarral, sőt ma is számos híresség él együtt ezzel az állapottal úgy, hogy szinte senki nem is sejti róla.

Hírességek, akik autizmus-spektrumzavarral élnek

Az autizmus-spektrumzavar fogalmában a spektrum arra utal, hogy számos formája létezik, a tünetek pedig függenek attól is, hogy az illető hol helyezkedik el a spektrumon. Sajnos még ma is sokan azt gondolják, hogy akik ezzel az állapottal élnek, azok nem érhetnek el fényes karriert, de ez óriási tévhit. A következő sztárok be is bizonyították ezt: eszedbe sem jutna róluk, hogy ezzel diagnosztizálták őket, és elképesztő sikereket értek el.

Ők a legmagasabb IQ-val rendelkező sztárok - Képeken a legintelligensebb hírességek

Nemcsak tehetségesek, híresek és gazdagok, de az intelligenciájuk is kiemelkedő: képeken a legmagasabb IQ-jú sztárok.

Elolvasom

A bennünk élő nők - Hol az egyensúly a megfelelés és az önazonosság között?

A 21. századi nő minden szerepben helyt áll: dolgozik, édesanya, társ, barát, gondoskodó, és közben próbál önmaga is maradni. Hogyan lehet lavírozni a rohanó mindennapok, a teljesítménykényszer és a saját lelki békénk között? Hogyan találjuk meg az egyensúlyt szerepeink között? Erős Antónia és Pokorny Lia beszélgetnek június 1-jén a MOMkultban arról, mit jelent ma nőnek lenni: hogyan lehet egyszerre helyt állni a munka, a család és a saját vágyak világában, miközben megőrizzük önmagunkat, belső erőnket és harmóniánkat. 

Biztosítsd be a helyed most!

Promóció

(Képek: Getty Images Hungary.)

Ezt is szeretjük