2 probléma a párkapcsolatban, amire egyáltalán nem megoldás a szakítás
Nem biztos, hogy a kapcsolati problémákat a szakítás oldja meg.
A kapcsolatok nemcsak a "mi"-ről szólnak, hanem az "én"-ről és a "te"-ről is. Bár ez így kissé teátrális megfogalmazás, benne van a lényeg: egy párkapcsolat akkor működhet csak jól, ha a felek ismerik önmagukat.
Két tipikus élethelyzetet is mutatunk, amikor az önismeret hiánya okoz problémát a kapcsolatban, és amikor sokan a szakítást választják a megoldás helyett.
Féltékenység
A féltékenység a hét főbűn egyike - a katolikus egyház úgy tartja, hogy eredendően velünk születik, mondhatni kódolva van a genetikai szerkezetünkben. A különbség csak annyi ember és ember között, hogy van, akiben ez az érzés kevésbé, van, akiben erősebben megjelenik, de ez még nem kell, hogy okot adjon a szakításra.
A zöld szemű szörny megjelenése nem mindig jelenti azt, hogy valóban van ok a kétségekre. A féltékenység gyakran bizonytalanságból - mint önértékelési zavarokból - fakad, például abból, hogy úgy véled, nem vagy elég szép, csinos, okos, vicces vagy kedves. A szakítás nem megoldás, mert a baj alapvetően a saját önbecsüléseddel van, ezen kell dolgozni.
Így próbáld megoldani!
Szánj néhány órát arra, hogy megismerd önmagad, akár írd is le azt, amivel elégedett vagy, valamint a kétségeidet is! Miért gondolod, hogy valamelyik személyiségjegyed nem megfelelő?
Vagy miért gondolod, hogy a pasi más nőben keresi azt, ami belőled hiányzik, illetve nem elég jó, miközben veled van együtt? Nyilván azért választott pont téged, mert úgy szeret, ahogyan vagy. Nem szebben, okosabban vagy viccesebben.
Próbáld meg megfogalmazni magadban azokat a nyugtalanító gondolatokat, amelyek miatt azt hiszed, egy másik nő jobb, mint te. Ha meg tudod válaszolni a kérdéseket, akkor a féltékenykedés kiváltó oka is megszűnik, így megoldhatod az ebből fakadó nehézségeket.
Okok a féltékenykedésre
Szakértőnk segít, hogy melyek azok a helyzetek, amikor a féltékenység megalapozott lehet.
Intim együttlétek
Nem vagyunk egyformák, egyesekben az intimitás semmilyen gátlást nem kelt, másoknak viszont komoly fenntartásaik vannak az együttlétekkel szemben, ahol már tényleg nincs lehetőség semmilyen takargatásra. Persze nem szégyen ez, ugyanakkor ki kell deríteni, hogy mi okozza a gondot, mert az első pár alkalom után már nem szabad feszélyezve érezni magad.
Így próbáld megoldani!
Itt is elsősorban az önértékeléseddel kapcsolatos kérdéseket kell megfogalmazni. Miért szégyenlősködsz, talán elégedetlen vagy a testeddel? Volt valamilyen rossz tapasztalatod az ágyban, amit nem szeretnél újra átélni? Esetleg te magad vagy bizonytalan ebben a helyzetben, és félsz, hogy elrontasz valamit?
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Bármi is a válasz, elsősorban az a feladatod, hogy ezt a pároddal megbeszéld. Nem kell szégyenkezni vagy zavarban lenni, mert ha nem élvezed az együttléteket, azt úgyis észreveszi a másik, és az sokkal kellemetlenebb, mint ha elmondod neki a bizonytalanságodat. Ha a pasinak fontos vagy, nem fog kinevetni, hanem segíteni fog abban, hogy közösen túllépjetek a problémán.
OLVASD EL EZT IS!
- párkapcsolat
- családállítás
Enélkül nem lehet boldog egy kapcsolat
- szex
- orgazmus
A 6 leggyakoribb kifogás, ami akadályozza a jó szexet
- konfliktus
- probléma