4 dolog, ami hamar szakításhoz vezet összeköltözéskor: ezekre vigyázzatok
Összebútorozni nemcsak örömmel, veszélyekkel is jár.
Lakva ismeri meg egymást az ember igazán, így tehát az összeköltözés önmagában véve nem rossz dolog, maximum annyi történhet, hogy kiderül, a pár nem tud együtt élni, és nem is akar.
Ezzel nincs is probléma, hiszen - durván leegyszerűsítve - cipőt sem úgy vásárol az ember, hogy nem próbálta fel, mert ha utólag derül ki, hogy bizony töri a lábát, megbánhatja a vásárlást. Vagyis ha házasság után derül fény kibékíthetetlen ellentétekre, rosszabb elválni, mint szimplán szétköltözni egy közös lakásból.
Hiba lenne azonban hagyni, hogy elkerülhető veszélyek miatt menjen tönkre a kapcsolat összeköltözés után. Az alábbi öt dolog ilyen: ha összeköltöznél a pároddal, ezekre figyeljetek, és a kapcsolatotok túlélheti a változást.
Az összeköltözés veszélyei
Mostantól csak külön
Sok pár követi el azt a hibát, hogy miután összeköltözött, a másik személyt az alfának és az omegának tekinti a napjában, akitől elindul és akihez hazatér, de a lakáson kívül már nem szervez vele programokat. A heti bevásárlás, tévedés ne essék, nem randi, pedig összeköltözés után még nagyobb szükség lenne arra, hogy egy-egy este, egy mozi, egy vacsora, egy séta megtörje a mindennapok egyformaságát, hiszen az az egyik mérge lehet a párkapcsolatoknak.
Mostantól csak együtt
Az legalább ugyanekkora hiba, ha a pár az összeköltözés után minden szabadidejét együtt tölti, egyedül vagy más barátokkal együtt pedig semennyit. Egyfelől kell pár óra egyedüllét mindenkinek minden nap, de legalább minden másnap, másfelől jót is tesz a kapcsolatnak, ha a nő és a férfi ki-kimozdul társasággal együtt, de külön is, barátnőkkel és barátokkal beszélgetni egy jót. Egy-egy ilyen alkalom után az ember sokkal jobban értékeli, hogy újra kettesben lehet párjával.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Konzervált állapot
Fontos tudni, hogy az összeköltözés nem a jéghegy csúcsa, nem az utolsó lépcsőfok vagy a cél. Akárhogy is fogalmazunk, a lényeg, hogy ez még csak egyfajta próbaházasság. Kár hosszú évekig halogatni a következő szintet. Már akár egyetlen év együttlakás alatt is kiderül, milyen is a másik, így kár annak a veszélynek kitenni a kapcsolatot, hogy a kényelmes együttélésben idővel - mivel nem történik semmi, ami új lendületet adna neki, például eljegyzés - elfásuljon. Természetesen nem mindenki ragaszkodik az esküvőhöz, de feltétlenül a másik fél elképzeléseit tiszteletben tartva kell a jövőre tekinteni: érdemes beszélgetni néha a távlati célokról.
Mindennapos feszültségek
Zárásként egy csokor a mindennapos feszültségeket generáló gyakorlati tényezőkből. Kezdettől fogva érdemes tisztában lenni vele, ki mit szeret vagy nem szeret csinálni, és ennek fényében kijelölni a feladatokat a házimunkában. Ugyanígy jó tisztázni azt is, ki és mikor tud időt szakítani a számlák rendezésére a postán, hová kerülnek a befizetett feladóvevények és egyáltalán a lakás papírjai. Végül, de nem utolsósorban a pénzügyek: a kiadások, a számlák, a lakbér törlesztése úgy optimális, ha egyenlő mértékben terheli a pár mindkét tagját.
OLVASD EL EZT IS!