Azt hinnéd, hasznos, valójában árt: ez a legalattomosabb kapcsolatromboló egy kutatás szerint
Az okostelefon hátrányai.
Kutatók állítják, hogy a technológia fejlődése tönkreteszi a párok szexuális életét, mivel így kevesebb a minőségi, fizikai kontaktus két ember között.
Ezzel nemcsak a valós romantika merül feledésbe, de a nagyszülők idejéből ismert családmodell is veszélybe kerülhet a kutatás szerint.
Virtuális vs. valós élet
Paul Levy, a Brightoni Egyetem vezető kutatója 1990 óta tanulmányozta a digitális világ alakulását, ám hat évvel ezelőtt vette igazán észre, hogy az okostelefonja milyen nagymértékben befolyásolja az életét.
Állítása szerint éjjel-nappal online volt, még abban az időszakban is, amikor éppen barátok vették körül, ez pedig rávilágított arra, hogy a technológia rabjává vált. Ahogy elkezdte a környezetét figyelni, hamar világosossá vált, hogy ez nemcsak számára probléma, így kutatását kiterjesztette a virtuális lét és az élő, fizikai kapcsolatok kölcsönhatására, méghozzá párkapcsolati szinten.
A férfi arra jutott, hogy a fizikai kapcsolatok folyamatosan hígulnak az online jelenlét miatt, a párok elfelejtik, milyen a valós románc, sőt, azt is, hogy az e-mailben küldött csók nem helyettesíti a tényleges intimitást.
Kapcsolatromboló közösségi oldal
Persze nem Paul Levy volt az egyetlen, aki erre rájött. A Missouri Egyetem több száz Facebook-felhasználót kérdezett meg arról - 18 és 82 év között -, hogy a közösségi oldal milyen konfliktust okozott a kapcsolatukban.
A beszámolók alapján az derült ki, hogy a féltékenység, a szakítás, a megcsalás és a válás nem volt ritka a megkérdezettek életében, mert a digitális intimitás kiszorította a tényleges kontaktust. Egy nő például arra panaszkodott, hogy az okostelefon előbbre való volt a férjének, mint ő maga, még akkor is, amikor a hálószobában voltak, így ment rá a szexuális életük a kütyükre.
Kapcsolat férfi szemszögből
Arról faggattuk a pasikat, hogy mit tartanak a legfontosabbnak egy párkapcsolatban. Íme, a válaszok!
Egy oxfordi tanulmány szerint 24 ezer európai pár életében találtak közvetlen összefüggést a közösségi oldalak és a házassági elégedettség között. Amikor ezek az emberek más párok életét nézték a Facebookon, a sajátjukat már kevésbé tudták pozitívan szemlélni, sokszor csalódottsággal és megvetéssel gondoltak a párkapcsolatukra. Mindezt azért, mert a valós kommunikáció megszűnt, így nem tudtak a másik testbeszédéből olvasni. Hiába mindennemű üzenetváltás, a technológia nem pótolja a valós viszonyokat.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Mit lehet tenni?
Paul Leyv azt tanácsolja, hogy rendet kell tenni az otthonokban: az okostelefonokat, tableteket távol kell tartani a hálószobától és az ebédlőtől - ez lehet az első lépés.
Szerinte a telefonos ébresztést le kellene cserélni a régimódi ébresztőórákra, és amikor a barátokkal, kedvesünkkel vagyunk, a telefont repülő üzemmódra kellene kapcsolni, hogy nyugodtan élvezhessük a társaságukat.
Emellett azt is fontosnak tartja, hogy amikor a partnerünknek azt írjuk, szeretjük vagy csókoljuk, akkor azt úgy tegyük, hogy közben becsukjuk a szemünket, és elképzeljük őt eközben, mert így biztos, hogy komolyan is gondoljuk a leírtakat.
OLVASD EL EZT IS!
- boldogság
- házasság
Ezen áll vagy bukik a boldog házasság egy kutatás szerint - Nem is gondolnád
- párkapcsolat
- psziché és tudomány