18

Csak felnőtteknek!

Az általad letölteni kívánt tartalom a hatályos jogszabályok szerint a kiskorúakra káros hatással lehet. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz ne férjen hozzá kiskorú, használj szűrőprogramot!

Orgiákat tartottak, és hármasban nevelték a gyerekeiket - 6 híres pár, akik nemet mondtak a monogámiára

Nemet mondtak az akkor normálisnak hitt életmódra, és egyszerre több helyen keresték a boldogságot.

Híres nem monogám párok

A poliamóriát, a nyitott kapcsolatot és az egyéb liberálisabb párkapcsolati felállásokat hajlamosak vagyunk a túlontúl 21. századi és szabad szellemű eszméknek betudni. Pedig a történelem során számos ismert pár döntött a nonmonogámia mellett - bár ez sokszor csak haláluk után került nyilvánosságra.

Ezek a viszonyok különösnek számítottak akkoriban, és döntögették a társadalmi tabukat. A következő hét híres pár nem elégedett meg egy szerelemmel, hanem bátran megélték szexuális szabadságukat és fétiseiket.

Híres nem monogám párok

William M. Marston amerikai pszichológus a modern hazugságvizsgáló korai prototípusának egyik fő alkotója volt. Írói álnevén, Charles Moulton néven képregényeket írt, többek között ő alkotta az 1940-ben Wonder Woman karakterét feleségével, Elizabeth Marstonnal, akit Sadie-nek hívtak. Olive végzős volt a Tufts Egyetemen, majd hátrahagyva pszichológiai programját, összeköltözött Marstonékkal, és teljes munkaidőben háztartásbeliként gondoskodott négy gyermekükről - akik közül kettő Olive, kettő pedig Elizabeth gyermeke volt. Mert igen, Olive nem csak ott dolgozott, hanem párkapcsolatban élt a házaspárral. Hármójuk kapcsolata William haláláig tartott, ezután Elizabeth és Olive együtt élték le hátralévő életüket.

Nem ők voltak azonban egyetlen híres nonmonogám pár. Képes összeállításunkban további hat történetet hoztunk nektek, ami jól bizonyítja, a múlt században is voltak provokatív és szabad szellemű párok, akik hittek a poliamóriában.

Ahol sokáig természetes volt, hogy egy nőnek több férje van: így működött Tibetben a poliandria

A szegény családokban sokáig jellemző volt a poliandria Tibetben. A többférjűség jelenségének legfőképpen anyagi és örökösödési okai voltak.

Elolvasom

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

(Képek forrása: Pinterest, Getty Images Hungary)

Ebben a cikkben nem tartjuk etikusnak reklámok elhelyezését. Részletes tájékoztatást az Indamedia Csoport márkabiztonsági nyilatkozatában talál.

Indamedia Csoport
Ezt is szeretjük