Mindenkit megbotránkoztattak a merész táncosnők
Színpadon a Moulin Rouge és az egyik legerotikusabb tánc.
- Egyedi tervezésű ruhák narancshéjból és banánrostból: itt nézheted meg az ingyenes divatkiállítást »
- A 32 éves Emma Roberts elsütötte a tavasz legnőiesebb divatirányzatát: ilyen bájos és vidám tud lenni egy színes, virágos ruha »
- Helyre teszik a problémás bőrt, pörgetik az anyagcserét: 6 tea, ami hatékonyan kiűzi a méreganyagokat »

- Végleg törlődhet a Gmail-fiókod összes levele, ha ezt csinálod: több milliárd ember érintett
- Melyik magyar város látnivalója Gázi Kászim pasa dzsámija? 8 kérdés az ország neves helyeiről
- 3 európai ország, ahova kevés magyar utazik, pedig érdemes lenne: igazi gyöngyszemek
- Jelentős szigorítás várhat az autósokra: sokan elveszíthetik miatta a jogosítványukat
- Fontos változás jön a magyarországi utakon: komoly büntetést kaphat, aki nem tud róla
A 19. század végi Párizs csillogó és a művészeti élettől lüktető éjszakai forgatagába enged bepillantást az egyik leghíresebb poszt-impresszionista festő, Toulouse-Lautrec életéről szóló táncjáték. A nők nagy csodálójaként és imádójaként ismert Lautrec rengeteg időt töltött kedvenc szórakozóhelye, a Moulin Rouge táncosainak társaságában - éjjel és nappal egyaránt, gyors vázlatokat és színes grafikákat készítve örök múzsáiról.


Ő tette híressé az új és akkoriban roppant merésznek számító tánc, a kánkán megalkotóját, Jane Avrilt is lenyűgöző plakátjaival, melyek bejárták egész Párizst, majd Londont, népszerűséget teremtve az új táncnak és Toulouse-Lautrec-nek egyaránt.
Csábítás a színpadon
A kánkán a Moulin Rouge színpadán fejlődött szórakoztató tánccá, melyben a táncosnők szorosan egymás mellé állva, felemelt szoknyákkal mutatták meg fekete harisnyába bújtatott lábaikat. A hullámzó, csipkés alsószoknyák rengetegéből elővillanó és magasra rúgó, kecses női lábak látványa minden férfit levett a lábáról a nézőtéren. A botrányos tánc olyan merésznek számított akkoriban, hogy csak a vörös lámpás negyedben táncolták a kurtizánok.
Egy legenda szerint pedig a táncosnők az előadás után próbára tették a vállalkozó kedvű férfiakat egy kacér játékkal: a táncosok egyetlen rúgással leemelték a bátor urak fejéről a kalapot, akik cserébe közelről pillanthattak be a szoknyák alá néhány másodpercre.

A csábítással, tánccal és forró szerelemmel telített darab Lautrec kicsiny, de humortól és életkedvtől kicsattanó alakja körül forog, miközben a fülledt párizsi éjszakák hangulatával is megismerteti a nézőt. Topolánszky Tamás koreográfiája ehhez mérten különböző színpadi látványosságokkal gazdagodik, hogy a fényűző francia főváros lendülete mindenkit magával ragadjon.
Az egri Gárdonyi Géza Színház táncosainak előadását a Nemzeti Táncszínház szervezésében a Művészetek Palotájában tekintheted meg. Ha sietsz, még kaphatsz jegyet a december 11-i bemutatóra is!
Táncjáték Henri de Toulouse Lautrec élettörténete nyomán
GG Tánc Eger - a Gárdonyi Géza Színház Tánctagozatának előadása
Rendező - koreográfus: Topolánszky Tamás
Budapesti bemutató: 2013. december 11, szerda, 19.00
Helyszín: Művészetek Palotája - Fesztivál Színház