Mi a foglalkozásod? Mutatjuk azt a 10 szakmát, ahol a legtöbb pszichopata dolgozik
Nem is számítanál rá, mely területen a leggyakoribb.
- Évszázados szépségápolási trükkökre esküsznek a marokkói nők: az agyagtól és az illatos víztől olyan gyönyörű a bőrük »
- 5 nyári szandál, ami sosem megy ki a divatból: jól kihasználható fazonok, amikre a szezon végén is megéri lecsapni »
- Évek óta nem szedi a szemöldökét, most sokkal magabiztosabb a blogger: büszkén viseli bozontos, összenőtt szemöldökét »

- Vadon Jani kirúgásáról a portán értesült: már be sem engedték a tévé épületébe
- A máj és a vese állapotát is megmutatja a láb: ha ezt látod, muszáj orvoshoz fordulni
- Palvin Barbi totál átlátszó ruhában ment a Los Angeles-i premierre: nem szégyenlősködött
- Ilyen tünettel muszáj most orvoshoz fordulni: erre kéri a Népegészségügyi Központ a lakosságot
- A próbafülkéből küldött fotót a férjének, meglepődött a válaszon - Nagyon nem olyan választ kapott, mint amire számított
Vajon sikeressé válhat munkahelyén egy pszichopata jellem? Erre a kérdésre kereste a választ Kevin Dutton brit kutató, aki felmérése eredményeiből egy lista is készült, mely konkrétan megmutatja, melyik az a tíz szakma, ahol a legtöbb pszichopata előfordul.
Bár a pszichopata jellemű emberek többnyire úgy élnek a köztudatban, mint a közveszélyes őrültek, valójában az antiszociális személyiségzavarral küzdőket kevésbé konkrét határ választja el másoktól. Hervey M. Cleckley egykori amerikai pszichiáter meghatározása szerint például a pszichopátiás ember megjelenésében teljesen azonos bármelyikünkkel, az álca mögött azonban az őszinte érzelmek hiánya bújik meg.
Milyen egy pszichopata?
A munkaerőpiacon nem feltétlenül ütközik ki ez, a tökéletes társaságnak tartott emberről is kiderülhet: a takargatott vonások közé tartozik az őszinteség, az idegeskedés, az empátia és a megbánás hiánya, a gyenge ítélőképesség vagy éppen a túlzott egocentrizmus. Kevin Dutton kutatása szerint az alábbi szakmák képviselői között jó eséllyel előfordulhat egy ilyen jellem:
1. vezérigazgató,
2. ügyvéd,
3. médiaszereplő (TV/rádió),
4. értékesítő,
5. sebész,
6. újságíró,
7. rendőr,
8. lelkész,
9. séf,
10. hivatalnok.
Ezek a legempatikusabb állások
A kutatás tanúbizonysága szerint a legkevesebb pszichopata személyt foglalkoztató szakmákról is készült egy lista, ez pedig egészen megnyugtató eredményt sugall:
1. gondozó,
2. nővér,
3. terapeuta,
4. kézműves,
5. kozmetikus/stylist,
6. segélyszervezeti dolgozó,
7. tanár,
8. művész,
9. orvos,
10. könyvelő.
Természetesen nem lehet eléggé leszögezni, hogy az általánosítás itt is káros, a vezérigazgatók nem törvényszerűen pszichopaták, ahogy az ellenkező lista sem szentírás. Az pedig a fenti definícióból is kiderül, milyen nehéz meghatározni a csoportba tartozókat, így e kérdésre is a rejtett vagy felszínre kerülő jellemvonások adnak inkább választ. Azok pedig valóban nem feltétlenül egy hidegvérű gyilkost takarnak.