Közös bankszámlájuk lett, minden megváltozott a házasságukban: jobb lett a kapcsolatuk, és kevesebb a vita
Őszintén mesélte el a nő, mi történt, amikor közös számlát nyitottak a férjével.
A pénz gyakori konfliktusforrás a kapcsolatokban, főleg akkor, ha már lakásról és közös költségekről van szó. Vannak, akik ezért a közös bankszámla mellett döntenek, míg mások inkább a sajátjukról rendezik az összes kiadást. Az biztos, hogy mindegyik megoldás tartogat magában problémás részeket.
Rachel Bowie és párja sokáig a külön számlákra esküdtek, és minden költséget feleztek. De, miután összeköltöztek és összeházasodtak, elhatározták, hogy változtatnak ezen, és a közös bankszámla mellett döntöttek. A nő a Huffington Post oldalán mesélte el, mennyi minden alakult át a kapcsolatukban ennek köszönhetően.
Közös lett a bankszámlájuk: sok minden változott
Mielőtt egy számlára tették volna a pénzüket, elmondása szerint bármit vettek, mindig jött az egyezkedés, a problémázás, hogy ki mennyivel tartozik a másiknak, és mikor adja azt meg, mert igyekeztek mindent igazságosan elosztani. Ez viszont borzasztóan kellemetlen és fárasztó volt, ráadásul sokszor kisebb vitákat okozott. De mióta egy kártyával fizetnek, ez a gond elszállt, sőt ezenkívül is sok minden átalakult.
A nő elmondta, hogy a nagy döntésük előtt bátran költötte a saját pénzét, gyakran olyat is megvett, amire nem igazán volt szüksége, ezért nem sokat sikerült spórolnia és félretennie. De, mióta minden fillérjükön osztoznak, óvatosabb a költekezésben: átgondolja, mi az, ami tényleg kell, és csak azt veszi meg. Sőt, azóta gyűjteni is tudtak egy nagyobb összeget.
Közös pénz, közös tartozás
Rachel elárulta, hogy tetemes összegű hitelkártya-tartozást halmozott fel a házasság előtti években, aminek számon tartása és törlesztése mindig nehézséget okozott neki. Viszont, mióta közösen kezelik a pénzt, közös lett az adósság is. Férje mindenben segít neki, sőt, egy egész stratégiát dolgozott ki arra, hogy mikor és hogyan tudják majd visszafizetni - természetesen a közös számláról. A nőnek ez hatalmas megkönnyebbülést okozott, és elmesélte, hogy hálás a szerelmének, amiért segített neki.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Több pénzt tettek félre
Bár Rachelnek sem sikerült könnyen félretenni, a férje még rosszabb volt ebben. Ezért is félt először a közös számlától, és bevallotta, hogy kevéske megspórolt pénzét nem szívesen tette be a közösbe, és bízta a párjára. De aztán nem tehetett mást, és belement a dologba. Később jött rá, hogy nagyon is jól tette. Miután összedobták a vagyonukat, úgy érezte, sokkal nagyobb pénzügyi biztonságban van, stabilabbnak érezte a helyzetüket. Sőt, a félretett összeg közelebbhozta őket, mert ebből építhetik majd a közös jövőjüket: mindig együtt tesznek majd hozzá, és együtt is költik el olyan dolgokra, amelyeket mindketten szeretnének.
Rachel szerint nemcsak a pénzügyi helyzetük javult, de egyszerűbbek lettek a dolgok, kevesebbet vitáznak, és a kapcsolatuk is szorosabbá, erősebbé vált, mióta közös bankszámlájuk lett. Természetesen ez nem azt jelenti, hogy minden pár számára ez a tökéletes megoldás. Előfordulhat, hogy egyeseknek jobban beválik, ha külön kezelik a vagyonukat, vagy éppen, ha csak egy részét utalják közös számlára. A lényeg, hogy olyan döntést hozzanak a felek, ami mindkettőjük számára megfelel, és egyikük se féljen szólni azért, ha nem tetszik neki a másik ötlete.