„A pasim fizeti a fogamzásgátlóm felét"- Miért csak a nőnek kellene állni a védekezés költségeit?
Bár a szexet jó esetben mindkét fél ugyanúgy élvezi, a védekezés fizetése valamiért mégis sokszor a nőre hárul.
- Oké, akkor fizetem a felét – mondta a pasim, amikor elmondtam, hogy nagyjából 70 ezer forintba fog kerülni, hogy tuti fogamzásgátlóm legyen, mert a gyógyszer nálam teljesen kizárt.
Néztem nagyot, mert majdnem 40 éves vagyok, de még sosem gondoltam rá, hogy kifizettessem a pasimmal a fogamzásgátlómat, illetve egyiküknek sem jutott soha, de soha az eszébe, hogy beszállhatna.
Kinek a dolga fizetni a fogamzásgátlót?
Először még tiltakoztam is, aztán rájöttem, hogy minek, hiszen:
- nem szeretnénk gyereket, tehát mindkettőnk érdeke a fogamzásgátlás.
- egyikünk nem szeretne gyógyszert, a másikunk gumit, tehát kell valami, ami mindkettőnknek oké.
- kénytelen vagyok én szedni/belém ültettetni, az én bőröm megy a vásárra, szóval az egészségem érdekében muszáj ráköltenem, de mivel a pasim jó fej, és érdekli az egészségem, felezünk.
A lényeg, hogy kíváncsi lettem, hogy megy ez másoknál, és megkérdeztem sok-sok ismerősömet (bocs, fiúk, most csak a nőket), hogy náluk hogy ment vagy megy ez a dolog.
- Amikor olyan f*szim volt, aki csak félévente egyszer volt hajlandó megd*gni, miközben én szedtem rendesen a fogamzásgátlót, konkrétan dühből kiszámoltam, mennyibe kerül nekem egy aktus – írta vissza a velem egyidős Rita, amikor megkérdeztem, van-e erről nekem sztorija. Hát, volt.
- Sosem ajánlotta fel egyik pasim sem, hogy állja a fogamzásgátlóm költségeit – mondta Móni, aki egyébként a legnagyobb szájú csaj, akit csak ismerek, szintén 40 környékén. Szerinte valahogy manapság evidens a férfiak számára, hogy a nőnek kell kifizetnie a fogamzásgátlót. - Amikor meg ragaszkodtam az óvszerhez, mert nem szerettem volna, hogy a hormonháztartásom tönkremenjen, akkor általában a párjaim nem örültek. A tipikus mondatok, amiket kaptam ilyenkor: „Ki szeret zokniban lábat mosni?”, „Jaj, az nem olyan jó, utálom a gumit!”.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
- Régen tablettát szedtem egészen a gyerekig, és mindig én fizettem, fel se merült a férfiak részéről, hogy beszálljanak. Mivel ezt szoktam meg, tök fura volt, hogy a mostani pasim magától mondta, hogy fizeti a spirál felét, bár amikor megtudta, mennyibe kerül, leesett az álla – mondta az egyik ismerősöm, aki szintén negyvenes.
Miért a nők állják a védekezés költségeit?
Az egyáltalán nem reprezentatív felmérésem szerint, mi, negyvenes nők fizetünk, mint a katonatiszt, ha fogamzásgátlásról van szó, mert:
- ez valahogy a női dolgokhoz tartozik, úgy, mint egy tampon vagy egy smink.
- az óvszervásárlás a férfi dolga, a gyógyszer meg a nőé.
Na, ennyi "sosem jutott eszembe" válasz után elkezdtem monitorozni a fiatalabb 30-as, 20-as csajokat is, akikről kiderült, hogy sokkal gendertudatosabban kezelik a témát, mint mi.
- Én szóltam a középiskolai pasimnak is, hogy szálljon be, mert drága, és egyedül nem bírom – kaptam a 30-as Ritától a számára teljesen egyértelmű választ, és egyébként a húszas csajok is - bár persze nem kérdeztem meg Magyarország összes huszonéves nőjét - gondolkodás nélkül rávágták, hogy „nekem fizeti a pasim az egészet, kértem is rá, mert 14 ezerbe kerül ez a sz*r havonta.” Vagy „sose kellett megkérni a pasim, tök magától mondta, hogy fizeti, sőt, van, hogy ő megy el a gyógyszertárba érte.”
- Nálunk olyan volt, hogy nekem nem volt időm bemenni a dokihoz a receptért, csak lebeszéltem vele, hogy a barátom megy, aki elhozta a receptet. Azért nem kértem, hogy váltsa ki, mert a többi havi kiadásból mindig rendesen kivette a részét, fel voltak osztva a feladatok, és ez a gyógyszerdolog mindig az én részem volt – vet fel egy nagyon fontos nézőpontot ebben az egészben a harmincas Zsófi.
Ennek a cikknek nem az a lényege, hogy bármi áron fizettesd ki a pasiddal a fogamzásgátlódat. Az a lényeg, hogy gondold át, mielőtt kérdezés nélkül automatikusan kifizeted, hogy oké-e, ha egyedül állod, vagy nem érdekes, mert egyébként meg szuperül le van osztva, hogy ki mit fizet, és totál igazságos rendszerben költitek a pénzeteket. Ha pasi vagy, akkor is fontold meg ugyanezeket, és ha úgy jön ki a lépés, ajánld fel, hogy a felét állod a fogamzásgátlónak, mert a védekezés nem csak a csajok dolga!
Több nő éli át, mint azt bárki gondolná
Az utcai zaklatás egyáltalán nem olyan ritka dolog, mint azt sokan hiszik: ezt bizonyította meg megrázó fotóival Eliza Hatch. Képein ugyanis olyan lányokat örökít meg, akik mind-mind valamiféle utcai molesztálás áldozatai voltak. De nemcsak a róluk készült fotókat mutatja be, hanem az általuk átélt legrosszabb zaklatásról szóló történeteiket is. A sztorik pedig megrázóak, meghökkentőek és egyben borzasztóan szomorúak is. Ezeket kell átélnie a mindennapokban egy hétköznapi nőnek.
„Megmutathatom neked a péniszemet?” - Felkavaró fotósorozat, amit mindenkinek látnia kell
Nézegess képeket!
ElolvasomEbben a cikkben nem tartjuk etikusnak reklámok elhelyezését. Részletes tájékoztatást az Indamedia Csoport márkabiztonsági nyilatkozatában talál.