Ezért nem létezik férfi-nő barátság - A kutatók szerint legalábbis

A kutatás azt az elméletet erősíti, miszerint a férfi-nő barátságok hosszú távon nem működnek.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Top olvasott cikkek

Örök kérdés az emberekben, létezik-e nő és férfi között barátság. Vannak, akik esküsznek rá, hogy működik, és vannak, akik az ilyen típusú próbálkozásokkal mindig rosszul járnak. Most viszont tényeket kerestünk, nem véleményeket.

Egy, a Journal of Social and Personal Relationship című lapban publikált kutatás alapján ugyanis legalább az egyik fél részéről megjelenik a másik iránti vonzalom. Általában az ilyen jellegű kapcsolatoknak több a hátrányuk, mint az előnyük. 

Előny vagy hátrány?

A felmérés során azt kellett átgondolniuk a megkérdezetteknek, hogy milyen előnyei és milyen hátrányai vannak a férfi-nő barátságoknak. A vonzalmat a megkérdezettek 32%-a hátrányként ítélte meg, és csak 6% gondolta azt, hogy érzéseik előnyösek lehetnek.

A 18 és 23 év közötti nők 47%-a tartotta hátrányosnak a barátok között kialakuló vonzalmat. Érdekes, hogy ezzel szemben a férfiaknak csak 22%-a volt hasonló véleményen.

Kihat a párkapcsolatra is

A kutatásból az is kiderült, hogy a férfi-nő barátságok nincsenek jó hatással a párkapcsolatra sem. Az ilyen típusú féltékenység a legtöbb kapcsolatban felbukkan, ha jelen vannak ellenkező nemű barátok is a partner életében. Ezt támasztja alá a kutatás is.

27 és 50 év között a nők 38%-a beszélt arról, hogy a párja féltékenykedett barátja miatt. A megkérdezettek közül a férfiaknak a 25%-a mondta ugyanezt. Az is kiderült, minél erősebb volt a vonzalom a barát iránt, annál rosszabbnak ítélték meg saját párkapcsolatukat. 

15 árulkodó jel, hogy tetszel a férfinak

Nézegess képeket!

Elolvasom

A két fél között kialakuló vonzalom mind a saját, mind a barát párkapcsolatára rossz hatással lehet, ezért a kialakult vonzalmat érdemes kezelni mindkét félnek, azaz kommunikálni kell róla.

A férfi-nő barátságok a kutatás szerint inkább hátrányos helyzetbe sodorják a feleket, és hosszú távon rossz kimenetelei lehetnek.

A bennünk élő nők - Hol az egyensúly a megfelelés és az önazonosság között?

A 21. századi nő minden szerepben helyt áll: dolgozik, édesanya, társ, barát, gondoskodó, és közben próbál önmaga is maradni. Hogyan lehet lavírozni a rohanó mindennapok, a teljesítménykényszer és a saját lelki békénk között? Hogyan találjuk meg az egyensúlyt szerepeink között? Erős Antónia és Pokorny Lia beszélgetnek június 1-jén a MOMkultban arról, mit jelent ma nőnek lenni: hogyan lehet egyszerre helyt állni a munka, a család és a saját vágyak világában, miközben megőrizzük önmagunkat, belső erőnket és harmóniánkat. 

Biztosítsd be a helyed most!

Promóció

Ezt is szeretjük