6 csalhatatlan jel, hogy hazudik a férfi az online társkeresőn

Nyelvészek kutatják a ferdítések nyomait az internetes profilokon. Íme, az eddigi eredmények.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Amerikai kommunikációs szakemberek, Catalina L. Toma és Jeffrey T. Hancock nemrégiben megjelent tanulmányukban online társkeresők profiljait elemezték a hazugság, vagy legalábbis az elferdített valóság nyomait keresve.

A vizsgálatban fontos szempont volt, hogy valaki hogyan mutatja be magát, illetve milyen információkat oszt meg. Azt találták, hogy van néhány olyan nyom, ami segít leleplezni a hazudozókat.

Nyelvi jelek

A profil megszerkesztése gyakran termékeny táptalajt ad a csalásokhoz. Kellő idő áll rendelkezésre ahhoz, hogy a társkereső vonzó és hihető képet alakítson ki magáról akkor is, ha az nem fedi a valóságot. Bár a hazugság kockázatos, hiszen az élő találkozásnál úgyis lelepleződik a delikvens, a regisztrálók mégis gyakran füllentenek, legalábbis apróságokban. A férfiak általában magasabbnak akarnak tűnni, míg a nők vékonyabbnak, és kevésbé friss képeket töltenek fel. Ám a szavak is gyakran árulkodnak, így érhető tetten bennük a ferdítés.

Az étel tabu

Érdekes módon az ételekhez való viszony is árulkodó lehet, méghozzá elsősorban a külsőről. Akinek problémái vannak a fizikai megjelenésével, vagy eltitkolja a túlsúlyát, az kerüli az ételekről való beszédet, és valószínűleg nem használja az étel, evés szavakat.

12 férfi, akivel semmiképpen se randizz

Nézegess képeket!

Elolvasom

Középpontban a munka

Ahelyett pedig, amiről nem akar beszélni, inkább semlegesebb témákat választ, mint a munka, ezzel igyekezve kompenzálni más információk hiányát.

Nincs negatívum

Persze, mindenki igyekszik a jobbik arcát mutatni, de nemcsak félrevezető, ha valaki mindenáron igyekszik tökéletesnek tűnni, hanem az önismeret hiányáról is árulkodhat. Gyakran minél kevésbé érzi magát valaki megfelelőnek, annál inkább próbálja már-már hibátlannak mutatni magát. Ezért gondosan kerüli a negatív érzelmi töltésű szavakat, de akár még azt is, hogy sajnálom vagy bocs.

Inkább tagadások

Ez a típus a kimondottan pozitív érzelmi töltést is sokszor mellőzi, és inkább tagadó formát használ. Például ahelyett, hogy örülök vagy jó ötlet, inkább azt mondja, hogy nem szomorú, nem rossz, és arányaiban több nemet használ az átlagosnál.

Online társkeresés: ezeket a fotókat ne használd

Nézegess képeket!

Elolvasom

Kevés személyes névmás 

Mivel a hazudozó igyekszik távolságot teremteni önmaga és a valótlan információk között, kevesebbszer használja az én, nekem szavakat, és inkább egyes szám harmadik személyben ír.

Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?

Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat. 

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2025. január 7. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Rövid profil

Gyanús lehet az is, aki kevés információt oszt meg magáról, és az átlagnál rövidebb a profilja. Hiszen, aki nem mond igazat, annak érdemes a minimumra szorítkoznia, hogy észben tarthassa, mit is írt, vagy épp tetszőlegesen igazíthassa az alkalomhoz azt, amit magáról mond.

Mindazonáltal, ha a kommunikáció során a fenti jelek egyikét-másikát felfedezed, még korántsem biztos, hogy a másik fél hazudik - lehet, hogy csak zárkózott. De ha több is megvan, akkor elkezdhetsz gyanakodni.

Neked van történeted arról, hogy valaki másnak mutatkozott, mint amilyen valójában?

Ezt is szeretjük