Profi teniszezőnek készült: több mint 50 éve hazánk egyik legismertebb énekese

Szikora Róbertet egy hajszál választotta el a sportolói karriertől.

Szikora Róbert teniszezőként
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Ma már elég annyit mondanunk, hogy "csikidam", mindenki pontosan tudja, hogy az R-GO frontemberéről, Szikora Róbertről lesz szó. Több mint ötven éve van a szakmában, és olyan, mindenki által ismert dalok köthetőek a nevéhez, mint a Rég várok valakire vagy a Ballag a katona. 

Ám nem sokon múlt, hogy ezek az örökzöld slágerek ne szülessenek meg. Ugyan táncdalénekes édesapja révén kiskorától vonzotta a zene, mégsem volt egyértelmű, hogy a nyomdokaiba lép.

Szikora Róbert teniszezőnek indult

Kisfiúként sok szakma felkeltette a figyelmét: nagyapja bokszolónak, édesanyja pedig klarinétművésznek szánta, de felmerült az is, hogy népi táncolni fog. Végül a sport irányába kanyarodott, teniszező lett.

- A KSI sportolója lettem. Úgy nézett ki, hogy élvonalbeli teniszező leszek. Ha nincsenek a gombafejűek (vagyis a The Beatles), nem dalolnak közbe, nem irányítják máshova a figyelmemet, akkor ma a salakpályákról, nem pedig a színpadról ismernének az emberek - mesélte a  Story magazinnak  2020 novemberében.

Ezután vásárolta meg első dobfelszerelését, ám a gyakorlást és az edzéseket rövid időn belül nem lehetett összeegyeztetni, így végül választania kellett a két út közül.

- Bevallom, kicsit tartottam tőle, mit fog szólni az edzőm, ha elmondom neki, hogy abbahagyom a teniszt, de jól fogadta, búcsúzóul az utolsó edzésen azonban még nagyon megizzasztott.

Szikora Róbert felesége

A bájos, fekete hajú leányzó - aki egy utcában lakott vele Rákospalotán - szinte első látásra elrabolta a szívét.

Szikora Róbert elárulta, ki élete szerelme: 50 évvel ezelőtt rabolta el a szívét

Szikora Róbert, a csikidámkirály évtizedek óta imádja nejét.

Elolvasom

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a nemi egyenlőtlenség és a toxikus maszkulinitás jelenségéről beszélgettünk. Mi a különbség a férfiség és a férfiasság között? Mi számít toxikus maszkulinitásnak, miért alakult ki, és vajon köze van-e a Metoo mozgalomhoz? Miért van annyira kevés női vezető, és miért csak férfias személyiségű nők kerülnek vezetői pozícióba? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a válaszokat Szél Dávid pszichológus, Leszkovszki Máté újságíró, és Pintér Ada.

Promóció

Cover-fotó: RTL

Ezt is szeretjük