Frei Tamás 11 éve tűnt el a képernyőről - Így éli most az életét az egykori műsorvezető

Frei Tamás napjainkban négylaki életet él.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Frei Tamás hosszú évekig volt az ország egyik népszerű műsorvezetője, újságírói karrierjét a '80-as évek végén kezdte, dolgozott a 168 Óránál, a Danubius, illetve a Magyar Rádiónál. A tévéképernyőn 1993-ban tűnt fel legelőször, a Magyar Televízió Esti Egyenleg című műsorát vezette, de a Nap TV képernyőjén is feltűnt. Nagyobb ismertségre akkor tett szert, amikor 1996-ban elindult a Dosszié című műsora, ami később Frei Dosszié névre hallgatott.

Kalandos és érdekes témákat feszegető riportfilmjeit 2008-ig láthatták a nézők rendszeresen a képernyőn, a Magyar Televízió mellett az RTL Klubon, később a TV2-n volt látható a műsora. Több mint 100 országba eljutott, számtalan interjút készített államfőkkel és világsztárokkal. 2007-ben egy jó barátjával, Langár Tamással megalapították a Cafe Freit, a kávézó az elmúlt 12 évben igazi nagy franchise-zá nőtte ki magát. Több mint hatvan kávézóval rendelkeznek, nemcsak Magyarországon, hanem Franciaországban, Dubajban, Romániában, Szaúd-Arábiában és Ausztriában is vannak üzleteik.

Miután befejezte televíziós újságírói karrierjét, regényírással kezdett foglalkozni, első akcióregénye, A Megmentő 2010 októberében került a boltok polcaira. 2011-ben A Bankár, két évvel később a 2015: A káosz éve és a magyar elit háborúja, 2015-ben pedig az Agrárbárók: Magyarország az oroszok csapdájában című kötetei jelentek meg. A Best magazin mai számában adott interjújában elmesélte, hamarosan megjelenik ötödik regénye is, ami a Bábel címet kapta. Amikor egy-egy könyvét írja, fontosnak tartja, hogy a történetben lévő helyszíneket saját maga is bejárja, emiatt rengeteget utazik a mai napig.

A beszélgetésből kiderült, hogy az elmúlt években sok időt töltött Firenzében. Az olasz városba annyira beleszeretett, hogy még egy lakást is vett ott két évvel ezelőtt. Napjainkban négylaki életet él.

- A legtöbbet Magyarországon tartózkodom, évente nagyjából négy hónapot. Sokat vagyok itt, Firenzében is, a teleket viszont Floridában töltöm, a Nizza melletti lakás pedig már csak amolyan nyaraló maradt. Nagyjából két hónap utazással telik, idén voltam már Ausztráliában, Japánban, Kubában, Korzikán és néhány csendes-óceáni szigeten, kávéültetvényeken - mesélte a hetilapnak.

Az évek alatt nem épített ki magának nagy baráti kört, azt vallja, az ő korában az ember már csak ismerősöket szerez. Magyarországi barátainak a száma is kicsit megfogyatkozott, utóbbinak el is árulta az okát.

- Egyrészt sok minden elhal a távolság miatt, de emellett aki csak ott él, az másfajta szellemi utat jár be, mint én, ebből kifolyólag egyre kevésbé értjük egymást. Nagyon zavar az a fajta indulat, hevesség és háborús szellem, ami mindkét oldalon tapasztalható Magyarországon. Ennél én már nyugodtabban élek, és nem akarok ilyesmikről hallani a vacsoraasztalnál - magyarázta.

Nagyon büszke két egyetemista gyermekére, Zsófira és Balázsra, lánya hat éve Koppenhágában él, vendéglátás-menedzsmentet tanul, fia Cambridge-ben lakik, japán szakos egyetemi hallgató, de egy évet még Japánban is eltöltött. Gyerekeihez hasonlóan ő maga is külföldön tanult, 19 évesen Moszkvában, majd Washingtonban és Svájcban, végül ismét az Egyesült Államokban tanult. A szerelmi életéről csak szűkszavúan fogalmazott, elárulta, hogy van egy párja, bonyolult az életük, de róla nem akart bővebben mesélni.

Így megváltoztak a régen látott magyar sztárok

Emlékszel Rokker Zsoltira, Balázsy Pannára vagy Kósa L. Adolfra? Képes összeállításunkban megnézheted, hogyan festenek napjainkban.

Rokker Zsoltit fel sem ismerni - 42 éves korára nagyon megváltozott

Nézegess képeket!

Elolvasom

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. Az első epizódban a konyhapszichológia kérdéskörével foglalkozunk. Vajon jót tesz az, ha saját magunkat analizáljuk önsegítő könyvek alapján? Van olyan, hogy túl sok terápia? Mikortól trauma a trauma? Tarts velünk, dilemmázzunk együtt!

Promóció

Ezt is szeretjük