Így néz ki most Csűrös Karola, a Szomszédok Etusa
Idén tölti be a 74-et
Csűrös Karola mögött már több mint fél évszázados karrier áll, ám fiatalosabb, mint valaha.

- Mi Portugália fővárosa? 10 kvízkérdés Európa országairól, amit illik tudni
- 10 kérdéses villámkvíz a magyar gasztronómiáról: milyen töltelék van a Gundel-palacsintában?
- Az erős szexuális vonzalom 7 legfőbb jele - Már az ismerkedés során észreveheted őket
- Hevesi Tamás és Hevesi Kriszta balatoni nyaralója: a kétemeletes ház kívül-belül mesebeli
- Megmenthető Csősz Boglárka házassága? Milliárdos férje ezt nyilatkozta
Csűrös Karolát a Szomszédok című sorozatban szerette meg az egész ország, amiben ő alakította Szikszay Etust. Karaktere nagyon fontos szerephez jutott Mágenheimék életében, hiszen a család, illetve a tinédszer Julcsi gondjait az esetek többségében a keramikus nagyi oldotta meg, akinek mindig volt egy-egy hasznos tanácsa.

Habár a 73 éves Csűrös Karola országos szintű népszerűségét a nyolcvanas évek végén kezdődött teleregénynek köszönheti, akkor már közel két évtizede volt a színészi pályán. 1936. november 6-án született Budapesten, a diplomáját pedig 1959-ben szerezte meg a Színház- és Filmművészeti Főiskolán.
Gyermekszínházban is vendégszerepelt
A pályafutását a győri Kisfaludy Színháznál – mai nevén Győri Nemzeti Színház – kezdte, 1962-től kezdődően pedig a budapesti Madách Színház tagja. 1962 és 1972 között pedig rendszeresen szerepelt a Bartók Gyermekszínházban, ahol sok apróságnak szerzett kellemes perceket.
Tehetségének köszönhetően sikerült kitörnie a kezdeti naiva-szerepkörből, és nemzedékének egyik legjobb karakterszínésze lett, akinek a játékát precíz kidolgozottság jellemezte. Műfajtól és kortól függetlenül szinte bármilyen előadásban helytállt, legyen szó akár egy Shakespeare-, Gogol- vagy éppen Sarkadi-darabról.
Számos mellékszerep fűződik a nevéhez
Első filmszerepét 1957-ben kapta, egyik legemlékezetesebb alakítását pedig az 1960-as Két emelet boldogság című vígjátékban láthattuk. Számos magyar film epizódszerepét bízták rá, feltűnt például A Noszty fiú esete Tóth Marival, a Katonazene, a Tücsök, a Patyolat akció és a Ketten haltak meg című alkotásokban.
Több mint fél évszázada tartó munkásságát számos kitüntetéssel ismerték el, Csűrös Karola megkapta ugyanis az Erzsébet- és a Déryné-díjat.