Bessenyei Ferencnek három színésznő után egy civil nő lett élete párja

Bessenyei Ferenc számára a negyedik felesége lett az igazi.

Bessenyei Ferenc szerelmei
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Bessenyei Ferenc az '50-es és '60-as évek ideálja volt a nők számára. A 2004-ben elhunyt Nemzet Színésze 1919-ben született Hódmezővásárhelyen, színiiskolát nem végzett, 25 évesen, 1944-ben került a Nemzeti Színházhoz, ahol kisebb-nagyobb megszakításokkal 2000-ig játszott. Közben filmekben és tévéfilmekben szerepelt, így láthattuk A fekete város, a Légy jó mindhalálig, A kőszívű ember fiai, az Egri csillagok vagy A koppányi aga testamentuma című alkotásokban.

A kor egyik legnagyobb színésze a nők bálványa volt, és ő is imádta a szebbik nemet. Négyszer nősült, több asszonytól született gyermeke, és több szerelme is volt. Nézd meg, kik!

Bessenyei Ferenc első felesége Szederkényi Ada színésznő volt, akivel 1944-től 1959-ig voltak házasok. 1945-ben ikerlányaik születtek, Zsófia és Kata - képünkön. Négyen laktak Budapesten egy szobában.

Fotó: bessenyei.hu

Váradi Hédi és Bessenyei a főiskolán ismerkedtek meg még az '50-es években, ahol utóbbi tanított, előbbi pedig tanult. A színész korábbi házasságát felbontotta, és 1961-ben feleségül vette a színésznőt. Habár 11 évig voltak együtt, csupán egy évig voltak házasok. A színésznő más férfiba szeretett bele.

Fotó: MTVA

A negyvenéves Bessenyei 1963-ban ismerkedett meg a húszéves Lugossy Zsuzsával, aki színészi karrierjét adta fel férje miatt, és bemondó lett. 1967-ig volt a színész házastársa, ám elválásuk nem volt zökkenőmentes. Egy kislányuk született, Juli. Bessenyei a gyereket már nem akarta, mivel akkorra megromlott feleségével a kapcsolata.

Fotó: bessenyei.hu

1965-ben Bessenyei a Madách Színházban ismerte meg Béres Ilonát, aki ugyanolyan fiatal volt, mint előző felesége, Lugossy Zsuzsa. A színésznőbe azonnal szerelmes lett. Béres Ilona házas volt, de ő is viszonozta Bessenyei érzelmeit. Elvált férjétől, a színész pedig a harmadik feleségétől. Össze végül nem házasodtak.

Fotó: bessenyei.hu, poscards.hungaricana.hu

Bessenyei negyedik felesége B. Élthes Eszter lett, akivel 1980-tól a színész haláláig, 2004-ig élt együtt. Nem volt szakmabeli, eredetileg építésznek tanult, majd fogorvos lett. Színpadon a megismerkedésük előtt egyszer sem látta Bessenyeit.

Fotó: promenad.hu

Ma lenne 85 éves Kaló Flórián - Domján Edit egyetlen férje ilyen jóképű volt fiatalon

Kaló Flórián haláláig ápolta felesége emlékét.

Elolvasom

Segítünk megtalálni a legjobbat!

A Vitaminkalkulátorunk 9 egyszerű kérdéssel több mint negyven vitaminunk közül ajánl két olyan terméket, amik céljaidnak leginkább megfelelnek. Figyelembe vesszük a fizikai aktivitást, étkezési szokásokat és érzékenységeket, hogy a legjobb döntést hozhasd. Tudjuk, hogy könnyű elveszni a részletek közt, de mi itt vagyunk, hogy segítsünk!

Promóció

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük