Végigdolgoznád a terhességet? - Annyit árt a babának, mint ha cigiznél

Te talán bírod, de a kicsinek annál rosszabbat tesz.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Ha a várandós nő a terhesség nyolcadik hónapja után is folytatja a munkát, az hasonlóan káros lehet a magzatra nézve, mint a dohányzás - erre az eredményre jutottak brit kutatók.

Ha úgy is érzed, hogy bőven bírod még a munkát, érdemes megfontolnod a leállást - vagy legalább visszavenni a tempóból.

Beteges és fejletlen lehet a baba

Az Essexi Egyetem kutatóinak - két széles körű nagy-britanniai és egy amerikai felmérés eredményeit elemző - tanulmánya szerint azok a nők, akik a nyolcadik hónap után is folytatták a munkát, átlagban mintegy 230 grammal kisebb súlyú gyermeket hoztak világra, mint azok, akik már a terhesség hatodik és nyolcadik hónapja között elmentek szülési szabadságra - írja a The Guardian brit napilap online kiadása.

A kutatók azt találták, hogy a terhesség utolsó hónapjában végzett munka hatása megegyezik a dohányzáséval: a dolgozó vagy cigarettázó nők magzatai lassabban növekedtek a méhben.

Korábbi vizsgálatok kimutatták, hogy az alacsony testsúllyal világra jött újszülötteknél nagyobb az egészségügyi gondok és a lassabb fejlődés kockázata, és életük későbbi részében is különböző problémákkal küzdhetnek.

Idősebb anya - nagyobb veszély

Az alacsonyabb képzettségű nőknél kifejezetten jótékony hatása volt annak, ha a terhesség korai szakaszában hagyták abba a munkát. A tanulmány szerint ez arra utal, hogy a fizikailag megviselő munkát végzők esetében fokozottabb a terhesség alatti munkavégzés negatív hatása.

Képek! 7 láthatatlan veszélyforrás az otthonodban, ami a magzatot fenyegeti

Nézegess képeket!

Elolvasom

A 24 év alatti nők esetében a munka folytatása nem befolyásolta gyermekeik születéskori testsúlyát, ám az idősebb édesanyáknál jelentősebb volt a hatás.

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

A tanulmány, amelyet három közgazdász, Marco Francesconi, Emilia Del Bono and John Ermisch jegyez, a Chicagói Egyetem által kiadott Journal of Labour Economics című lap júliusi számában jelent meg.

Terhesség hétről hétre

Kíváncsi vagy, hogyan fejlődik a baba a szíved alatt? Kattints az adott hétre, és megtudhatod!

Az sem mindegy, mit dolgozol

Nemcsak annak van jelentősége, hogy mikor hagyod abba a munkát - az sem mindegy, mit dolgozol.

Amerikai kutatók nőknél azoknak a szerves oldószereknek a hatását vizsgálták, amelyeket a fodrászok, manikűrösök és e szerek gyártói használnak. A követéses tanulmányba ötezer nőt vontak be, akiket kikérdeztek munkájukról is, a megszülettek gyerekeknél pedig nézték az esetleges veleszületett rendellenességeket.

Mint az Occupational and Environmental Medicine című szakfolyóiratban közzétett tanulmányukban írják, hogy az oldószerekkel kapcsolatba került nők gyerekeinél kétszer nagyobb volt a veleszületett szívhibák kockázata azokhoz képest, akik foglalkozásuk közben nem találkoztak ezekkel az anyagokkal. A témáról bővebben korábbi cikkünkben olvashatsz.

Ezt is szeretjük