Szeretett volna egy kislányt, de előbb 14 fiút szült egy amerikai asszony: nem adták fel a reményt

Mintacsaládnak számítottak az 50-es években.

14 fiút szült egy amerikai anya
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Top olvasott cikkek

Amerika legnagyobb, csak férfiakból álló családja - így emlegették az Egyesült Államokban élő Harrisonékat az 50-es években, mintha az apa és a rengeteg fiú mellett elfeledkeztek volna az anyáról, Mrs. Harrisonról. A párnak 14 fia született, akik közül egy elhunyt, így összesen 13 kisebb és nagyobb fiúgyerekkel állhattak modellt a lapoknak 1955-ben.

14 fiút szült egy amerikai asszony

A család Tennessee államban, Jonesborough-ban élt a 13, életben lévő fiúval, amikor egy vallásközi mozgalom, az Inter-Faith Movement felfigyelt rájuk, és Mrs. Harrisont az Év Anyja címmel tüntették ki. Az ekkor készült, őket ábrázoló fotó az egész Egyesül Államokat bejárta.

Az 50-es évek hangulata Amerikában egészen más volt, mint Magyarországon. A második világháború utáni időszakot gazdasági növekedés és optimizmus jellemezte. Sokan a mai napig nosztalgiával gondolnak rá vissza, mivel ez az évtized - főleg visszatekintve - a konzervatív családmodell fénykora: a párok sok gyereket vállaltak, és egy fizetésből fenn lehetett tartani egy középosztálybeli életszínvonalat. A média a kemény munka, a hit és az odaszánás hőseiként mutatta be a nagy családokat.

Mr. és Mrs. Emory Harrison saját bevallásuk szerint nagyon szerettek volna egy kislányt, aki végül 1958-ban érkezett meg a családba.

Ilyenek egy 6 gyerekes család hétköznapjai: őszinte fotókon mutatta meg az édesanya

Az édesanya Instagram-oldalának már több mint 124 ezer követője van.

Elolvasom

Kép: Getty Images

Újrakezdeni és megérkezni - Amikor a változás nem lezárás, hanem egy új kezdet.

Van, amikor mi döntünk a változás mellett, máskor az élet kényszerít rá. Az újrakezdés sosem könnyű, mégis ezek a fordulópontok visznek közelebb ahhoz, akik valójában vagyunk.  A Femina Klub évadnyitó estjén D. Tóth Kriszta és    Pataki Ági személyes történeteiken keresztül mesélnek november 16-án a MOMkultban az újrakezdésekről, az önismeretről, a döntésekről és azokról a fordulópontokról, amelyek végül közelebb vitték őket önmagukhoz.

Biztosítsd be a helyed most! 

Promóció

Ezt is szeretjük