Bajbajutott családokon segít az alapítvány
Az időben megkezdett terápia nagyban befolyásolhatja a kicsik további életét.
A több mint 20 éve működő Gézengúz Alapítvány új terápiás részleget létesített Salgótarjánban, az eltérő fejlődésű gyerekek számára.
A civil szféra, a helyi önkormányzat, egy nagyvállalat és az önkéntes segítők összefogása nemcsak Észak-Magyarország, hanem az egész ország számára mintaértékű.
Évi nyolcezer koraszülött
A legfrissebb adatok alapján hazánkban évente nyolcezer koraszülött csecsemő jön világra. A születési sérült gyermekek számára fontos, hogy életük első néhány évében kiderüljenek az esetleges rendellenességek, mivel ezek nagyban befolyásolhatják a gyermekek további sorsát. A Gézengúz Alapítvány az eltérően fejlődő esetek kiszűrésében igyekszik segítséget nyújtani, szoros együttműködésben védőnőkkel és orvosokkal, hiszen az idejében diagnosztizált tünetek odafigyeléssel és megfelelő terápiával jó eséllyel gyógyíthatók.
A hiánypótló missziót teljesítő alapítványt rendszeresen keresték fel segítségre szoruló Nógrád megyei családok budapesti központjában. A szervezet a felmerült igények kiszolgálása érdekében hozta létre legújabb, salgótarjáni kirendeltségét az egészségügyi alap, helyi orvosok, szakemberek, pedagógusok és önkéntesek összefogásával, továbbá a városi önkormányzat, valamint a Magyar Telekom támogatásával.
Nógrádban kiemelkedően sok a koraszülött és sérült baba
Mivel Nógrád megyében a koraszülött, születési sérült csecsemők száma kiemelkedően magas, rendkívül nagy szükség volt az állami egészségügyi ellátás mellett a Gézengúz Alapítvány munkájára. 2010 áprilisától a szervezet ingyenes gyermekneurológiai rendelést, szakmai konzultációkat, mozgásterápiát, valamint gyógypedagógiai és hidroterápiás foglalkozásokat tart Salgótarjánban. A szakmai team az elmúlt év alatt változó, ideiglenes helyszíneken végezte tevékenységét, de 2011 májusától a helyi önkormányzatnak köszönhetően már állandó helyen fogadhatja a rászorulókat.
A példaértékű összefogáshoz mindegyik fél elkötelezettségére nagy szükség volt. A salgótarjáni önkormányzat egy önálló helyiséget biztosított a munka számára, a helyi vállalkozók építőanyagokat és önkéntes munkájukat ajánlották fel, a Magyar Telekom pedig adományvonalát állította csatasorba, hogy végül a Budapesten, Budakalászon és Győrben már bevezetett komplex - egészségügyi, pedagógiai, pszichológiai és szociális - szolgáltatás Salgótarjánban is elérhetővé váljon.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
"Szép példája az összefogás erejében rejlő alkotó erőnek"
- Fontos küldetés számunkra mind szakmailag, mind emberileg felelősséget vállalni a születési sérült csecsemőkért - mondta dr. Schultheisz Judit, a Gézengúz Alapítvány orvos igazgatója. - Azonban salgótarjáni egységünk önerőnkből nem jött volna létre, ezért büszkék vagyunk az emberek jóakaratára, segítő szándékára.
Szép példája ez az összefogás erejében rejlő alkotó erőnek.
A Gézengúz Alapítvány célja az volt, hogy olyan központot alakítson ki, ahol a családok otthon érezhetik magukat, amíg a képzett terapeuták segítik a gyermekek gyógyulását. Az intézményi jelleget nélkülöző, barátságos hangulat is hozzájárul ahhoz, hogy a gyermekek és családtagjaik a speciális terápiákon eltöltött órákat pozitív élményként, örömforrásként élhessék meg.
OLVASD EL EZT IS!
- betegség
- csecsemő
4 nemi szervi probléma csecsemőkorban: időben vedd észre!
- rák
- allergia