Csak toll és papír, vagy az sem kell hozzá: utazójátékok gyerekeknek autóba, vonatra
Hogy az unalom ne legyen a potyautasotok.
Utazni jó, de gyerekekkel, mondjuk ki, van benne némi kihívás. Az odaút és a visszaút nem mindig zökkenőmentes, hiszen a kicsik hamar elunják magukat az autóban, vonaton, repülőn vagy buszon.
Nincs min csodálkozni, hiszen az út monoton, a helyzet elég ingerszegény, csendes, álmosító. A gyerekek nyűgösek lesznek, unatkoznak, esetleg a tesók egymás piszkálásával szórakoztatják magukat. Van azonban annál jobb ötlet, mint a kezükbe nyomni a mobilt és a tabletet, hogy ne legyenek nyűgösek az órákig tartó ücsörgés miatt.
Úti játékok
Úti játékokat ajánlunk, amelyek olyan családoknak lehetnek ideálisak, ahol a legkisebb résztvevő gyerek legalább 9-10 éves. A játékok nem bonyolultak, és nem is igényelnek sok eszközt. Elég, ha toll és papír van kéznél, de még az sem mindegyik játékhoz kell. Kicsik-nagyok jól szórakozhatnak együtt, ami erősíti a köteléket is, ráadásul így még az idő is repül.
Játékok tollal, papírral
Anagramma játék - vonatra, repülőre ideális
A szülő felír 10-15, egyenként legalább nyolcbetűs anagrammát (egy szó sorrendjükben összekevert betűkkel írva) a gyerekek papírjára. Ezekből a gyerekeknek egy perc alatt a lehető legtöbbet meg kell fejteniük. Aki több anagrammát kibogoz, az győz. A szülő mobillal mérheti az időt. Ha valaki olyan szót rak ki, ami nem volt az előre felírt ellenőrzőlistán, de kirakható a betűkből, ugyanúgy pontot kap.
Ország-város kamaszokkal már játszható - vonatra, repülőre ideális
A retró játékra, ami kamaszokkal már játszható, mindenki emlékezhet: ország, város, fiúnév, lánynév, növény, állat, tárgy - ezek kerültek egy lap tetejére a játékban. Egy lexikonból bökött betűvel kellett írni megfelelő válaszokat. Az utazó verzióban a betű egy újságból vagy vonaton kínált utazási prospektusból bökhető, természetesen csukott szemmel. Egy kör egy percig vagy megegyezés szerint két percig tart, amit mobillal érdemes mérni.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Ki tud többet gyűjteni? - repülőre, vonatra, buszra
Rém egyszerű, mégis nagyszerű a gyűjtögetős játék, ami kicsit hasonlít az ország-városra, de annál egy kicsivel könnyebb játszani, mert egy körben egy kategória van, és nem kell egy kezdőbetűre szorítkozni. A feladat az, hogy egy perc alatt minél több szót gyűjtsön össze a játékos. Készíteni kell minimum tíz papírcetlit tetszőleges kategóriákkal, például: állatok, tárgyak, ételek, italok, sportok, fiúnevek, lánynevek, színek, ruhadarabok, rajzfilmek. Minden körben másvalaki húz egy kártyát, és ebben a kihúzott kategóriában kell egy perc alatt minél több szót írni vagy mondani. Egy szó egy pontot ér. Azért a szóért nem jár pont, ami két játékosnál is szerepel. Az győz, aki tíz kör után a legtöbb pontot kapta.
Játékok eszközök nélkül
Mit hoztam a bőröndben? - buszra, vonatra, repülőre
Minél több tagú a család, annál viccesebb lesz a játék. Négy-öt fővel már jókora kacajokra lehet számítani. Az első kitalál egy tárgyat, és megsúgja a másodiknak, ő a következőnek, és így tovább. A szót csak egyszer szabad elmondani. Ha valaki nem értette, azt a szót mondja tovább, amit sejt, hogy hallott. Mikor a sor a végére ér, az utolsó hangosan kimondja, mi lehet a képzeletbeli bőröndben. Az első elárulja, valóban az volt-e a kiinduláskor suttogott szó.
Sorról sorra - bármilyen járműben játszható
Ebben a játékban énekelni kell. A legismertebb gyerekdalokkal, népdalokkal érdemes játszani. Mindenki csak egy sort énekel a dalból, ezután a következőnek kell folytatnia. Aki nem tudja, hogy van tovább, az mond egy új dalt, amit elkezd énekelni.
Szólánc - bármilyen járműben játszható
A játék lényege, hogy az első ember mond egy szót, aminek a végső betűjével mond a következő egy másikat. Ha például azt mondta, alma, a következő ember szava lehet az autó, a harmadiké az óra. Ragozott szavakat mondani tilos. Minél hosszabb lánc születik, annál jobb.
Amikor a bicikli volt a minden
Busz, autó, repülő, vonat - szinte minden jármű említésre került már, de a bicikli még nem. Pattanj nyeregbe a következő cikkel, és nosztalgiázz a képekkel: volt idő, hogy a gyerekkor meghatározó eleme nem a mobil, hanem a bicaj volt.
Amikor a bicikli volt a minden: így bandáztak a 70-es, 80-as években a gyerekek
Nézegess képeket!
Elolvasom