A 3 legerősebb immunerősítő praktika téli nyavalyák ellen
A te gyerekedet is fenyegetik a tipikus téli betegségek, ráadásul nyakunkon az influenzajárvány. Így védekezz!
Ha nem akarod, hogy a kicsit legyengítse az időjárás, akkor gondoskodnod kell róla, hogy szervezete feltöltődjön a szükséges vitaminokkal és tápanyagokkal. Fontos is, hogy kedélye - dacára a hidegnek és a szürkeségnek - ne váljon borongóssá.
A lelkiállapot ugyanis szoros összefüggésben áll a védekezőrendszer működésével, így a gyerkőc kiszolgáltatottá válik a kórokozók számára. Szerencsére számos egyszerű és olcsó immunerősítő praktika áll rendelkezésedre. Tudd meg, melyek ezek, és miként alkalmazd őket.
Zöldség és gyümölcs - másképp
Köztudott, hogy a megelőzéshez nagymértékben hozzájárul a zöldségek és gyümölcsök fogyasztása - ám a legtöbb kicsi esetében nincsenek benne a top tízben. Ha a te gyerkőcöd is közéjük tartozik, néhány egyszerű praktikával kicselezheted választékos ízlését.
A bolti gyümölcsleveket kiválthatod valódi, gyümölcscentrifugában készített gyümölcslevekkel, esetleg ásványvízzel hígítva. Készíthetsz joghurtból vagy tejből, valamint gyümölcsökből álló turmixot is.
Édesség helyett megpróbálkozhatsz a mézzel édesített, gyümölcsös-gabonapelyhes müzlik különböző válfajaival - a lényeg, hogy ne cukrozott termékeket válassz. Ugyanígy jótékony hatású a müzliszelet, a káros anyagokkal teli csipszet helyettesítő almacsipsz.
Felesleges arra várnod, hogy a gyerek a maga elhatározásából nyúljon az egészséges élelmiszerekért a hűtőbe. A nyers gyümölcsöt vagy zöldséget meghámozva, felszeletelve, mintegy nassolnivalóként tedd elé, például akkor, amikor tévézik. Utóbbiból a tízóraira csomagolt szendvicsébe is belecsempészhetsz egy keveset.
Szinte minden gyerekkel előfordul, hogy nem kívánja a meleg ebédet vagy vacsorát. Ilyenkor ne erőltesd, mondván, hogy márpedig főtt ételt mindennap enni kell, inkább fordítsd mindkettőtök javára a helyzetet: ajánld fel a kicsinek, hogy ha nyers zöldséget eszik, eltekintesz a húslevestől. Garantáltan sikere lesz a javaslatodnak.
Egy természetes életesszencia: a csíra
A felnőttek gyakran idegenkednek a csíráktól, a kicsik viszont általában nyitottan fogadják a természetes életesszenciákként emlegetett kis növénykezdeményeket. Érdemes tenned egy próbát, ugyanis a csírák koncentráltan tartalmazzák a különböző növényekben fellelhető vitaminokat és ásványi anyagokat, ezáltal pedig rendkívül hatékonyan támogatják meg a gyerkőc immunrendszerét, miközben kíméletesen tisztítják a szervezetét, ezzel is hozzájárulva a megelőzéshez. A szakemberek főként a bab, borsó, búza, lencse, lucerna és napraforgómag csíráját ajánlják.
A növénykéket készen is megvásárolhatod a nagyobb áruházakban és a bioboltokban, ám jobban jársz, ha magad csíráztatod őket - ez esetben viszont mindig biomagvakat válassz. Az eljárás első olvasásra kicsit talán macerásnak tűnhet, valójában azonban csak napi néhány percedet veszi igénybe.
Így csíráztass!
Ha gondolod, vehetsz egy csíráztató tálat, de egy sima befőttesüveg is tökéletesen megfelel a célnak. A megmosott magvakat tedd az üveg aljára, és önts rájuk annyi vizet, hogy éppen ellepje őket. Az üveg szájára boríts egy gézdarabot, rögzítsd egy befőttesgumival, majd helyezd az üveget sötét és meleg helyre. Amikor a magvak csírázni kezdenek, ismételten öblítsd le őket, és keress az üvegnek egy ugyancsak meleg, de világos helyet. Néhány napon keresztül reggel és este öblítsd le a növekvő csírákat, és cseréld ki a vizüket - ezalatt megnőnek annyira, hogy a gyerek már fogyaszthatja őket.
5 dolog, ami tragédiához vezethet
Gyermekedre nem csak a kórokozók jelentenek veszélyt - akár a biztonságosnak hitt lakáson belül is számos baj érheti. Tudj meg többet a témáról videónkból!
Kedélyjavító és immunerősítő ötletek
A borongós téli idő nemcsak a felnőttek, hanem a gyerekek kedélyére is romboló hatással van - márpedig a lelkiállapot szoros összefüggésben áll az immunrendszerrel. Így aztán a kedvetlen, levert vagy egyenesen letargikus csemete könnyen fogékonnyá válhat a fertőzésekre.
A legjobb megoldás az lenne, ha melegebb helyen tölthetné a téli hónapokat, ami persze a legtöbb család esetében kivitelezhetetlen. Segíthet viszont egy speciális, teljes spektrumú fényt kibocsátó világítótest használata, valamint a szerotonin nevezetű neurotranszmitter szintjének megemelése.
A szerotonint, amely segít a jó kedély megőrzésében, a triptofán nevű aminosav termeli a szervezetben. A triptofán táplálékaink közül a tökmagban és a napraforgómagban, valamint a tejben, a halfélékben, a banánban, a burgonyában, az avokádóban, a búzacsírában és a csirkehúsban található meg.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Az is sokat számít, ha kimerészkedtek a szabadba, hogy a gyerek ugrálhasson egy kicsit a friss levegőn - a mozgás ugyanis szó szerint felszólítja a szervezetet a borongós hangulatot okozó melatonin termelésének leállítására.
Cikkünk Amanda Cross Egészséges étrend kicsiknek című könyve alapján íródott, mely az Alexandra Kiadó gondozásában jelent meg.
OLVASD EL EZT IS!
- gyógynövény
- kisgyerek
3 elterjedt természetes gyógymód, ami veszélyt jelenthet a gyerekre
- kisgyerek
- védőoltás
Fejfájás, hideg végtagok, merev nyak
- kisgyerek
- fül