10 gyakori szokás a családokban, ami sikertelenségre kódolja a gyereket
A kevéssé szigorúan fogott gyerekek boldogtalanabbak.
Akadnak szülők, akiknek nehezére esik bizonyos korlátokat kijelölni a nevelés során. Jellemzően olyanokról van szó, akik gyermekként saját maguk is nagyon szigorú vagy sokat büntető tanárok vagy szülők hatásától szenvedtek.
Így aztán szeretnék megkímélni csemetéiket a hasonló élményektől - ami persze érthető és jogos, ám vannak, akik a másik végletbe esnek.
A túlzott engedékenység boldogtalansághoz vezet
A korlátok hiánya is károsan hat a személyiségfejlődésre, hiszen a csemete így nem tanulja meg felismerni és értékelni a körülötte lévők szempontjait, elvárásait, igényeit, ami pedig nem könnyíti meg a mindenkori közösségbe történő beilleszkedést, legyen szó óvodáról, iskoláról vagy - a későbbiek során - munkahelyről.
Nem csoda, hogy a tapasztalatok szerint ezek a gyerekek felnőttként nehezebben boldogulnak következetesebben nevelt társaiknál - és sajnos nemcsak a hivatás, hanem gyakran a magánélet terén is.
Ráadásul - paradox módon - a túlzottan megengedő szülők gyerekei sokszor nem érzik szeretve magukat - gondolván, ha fontosak lennének az édesapának-édesanyának, az szigorúbban fogná, esetenként akár meg is büntetné őket -, ami pedig egy életre alááshatja az önbizalmukat.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
A túlzott engedékenység egyebek közt az adott közösség mindennapi rutinjában is megnyilvánul. Tudd meg, melyek azok a sok családban természetesnek számító szokások, amelyek sikertelenségre és boldogtalanságra kódolnak!
10 rossz szokás a családokban
- Étkezések rendszertelen időpontokban, anélkül, hogy leülne az egész család.
- Nem tápláló falatkák, édességek korlátlan vagy nem kellően korlátozott fogyasztása, mind az idő, mind a mennyiség tekintetében.
- Véletlenszerű, kiszámíthatatlan a nyugovóra térés ideje, hét közben és hétvégén egyaránt.
- A lefekvés ideje a gyerek életkorának nem megfelelő - túl korai vagy késői -, vagy egyáltalán nincs ilyen a napi rutinban.
- A házimunkabeli kötelezettségek a gyermek életkorának nem megfelelőek - túl kevés vagy túl sok.
- Tiszteletlen kommunikáció a családtagok között - akkor is, ha ezt az érintettek viccesnek találják, vagy a demokrácia eszközéül kíván szolgálni.
- Nincs megszabott ideje a házi feladat elkészítésének, illetve nincs ezzel kapcsolatban számonkérhetőség, számonkérés.
- Televízió-, telefon- internet- és videojáték-használat ésszerű határok nélkül.
- Ritka vagy nincs rendszeresen együtt töltött minőségi idő a szülőkkel és a család egészével.
- Zavaros vagy tisztázatlan szabályok és megállapodások egymás közt, melyek be nem tartása véletlenszerű büntetésekkel vagy éppen semmilyen következménnyel nem jár.
Diana Loomans és lánya, Julia Godoy közösen vállalkoztak arra, hogy megírják ezt a ragyogó könyvet, mely nagy segítség azoknak a szülőknek, akik megtorpantak, tanácstalanok, vagy már éppenséggel zsákutcában érzik magukat nevelési módszereiket illetően. A szerzők 12 kulcsot ajánlanak a boldog, felelősségteljes, kiteljesedett gyermek neveléséhez. Módszerük néhány fontos eleme: a példákon keresztüli tanítás, a pozitív, tiszteletteljes fegyelmezés, teret adni a gyermeknek, és megengedni, hogy hibázzon.
Kiadja a New Fusion Kiadó.
A könyv ára 2790 forint.
A könyvet itt rendelheted meg.
OLVASD EL EZT IS!
- kisgyerek
- gyereknevelés
Képek! 7 borzalmas szülő, aki maga is nevelésre szorulna - Szerencsétlen gyerekek
- kisgyerek
- gyereknevelés
A feldolgozatlan lelki bajok fontos 15 jele
- kisgyerek
- gyereknevelés