Veszélyes lehet a szegedi klinika diétája?
Íme, az igazság a szigorú fogyókúráról
Nyolc kiló mínuszt ígér a szegedi klinika neve alatt futó étrend.

- Angelina Jolie és Brad Pitt középső lánya jól megnőtt: a 14 éves Shiloh olyan magas, mint az anyja
- Détár Enikő és Rékasi Károly fia már 19 éves: Zsigmondból jóképű pasi lett
- Helyesíráskvíz, amit sokan elrontanak: egyelőre vagy egyenlőre, melyik a jó?
- Általános iskolás tananyag: tudod, mi a szófaja a következő szavaknak? Kvíz!
- Magyar is van a világ leghíresebb mémjei között: a rajtuk szereplő emberek így megváltoztak az évek során
Az interneten fellelhető számos diéta és fogyókúrás módszer között az egyik legnépszerűbb egy tojásalapú étrend, ami évek óta a szegedi klinika diétája néven kering a világhálón.
Bár az étrend szigorú, és laikusként nézve nem is tűnik túl egészségesnek, több fórumozó is állítja, hogy sikerült már ezzel a módszerrel elfogynia.
Két hét alatt akár nyolc kiló mínusz
A diéta gyors és látványos fogyást ígér, ráadásul követői szerint az éhségérzettől sem kell tartanod, hiszen a zöldségekből gyakorlatilag bármennyit ehetsz, a bennük található cukrok pedig sokáig kiegyensúlyozottan tartják a vércukorszintedet.
A fórumozók és a diéta hívei szerint a citrom támogatja a méregtelenítést, a rostok segítik a salaktalanítást, a kávé gyorsítja az anyagcserét, a tojás pedig ellát a szükséges vitaminokkal és ásványi anyagokkal is - nem beszélve az értékes fehérjéről, ami fogyókúra alatt is létfontosságú izmaid védelme, illetve a megfelelő zsíranyagcsere szempontjából.
A diéta alatt cukrot vagy alkoholt fogyasztani tilos, az étrend legfeljebb két hétig tartható, ez idő alatt beszámolók szerint akár nyolc kilótól is megszabadulhatsz.
A szegedi klinika álláspontja
A diétával kapcsolatban megkerestük a szegedi klinikát is, ahol megtudtuk, az étrend nem az ő intézményükhöz fűződik, vagyis a fórumozók alaptalanul emlegetik ezen a néven az állítólagos orvosi diétát. Benkóné Szenteczki Magdolna, a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ vezető dietetikusa elmondta, jelenleg 310 féle ételből állítják össze a betegek étrendjét, az energiaszükségletet és az esetleges betegségeket, illetve az elhízás okát figyelembe véve.
A diéta ugyan a fórumozók között sokaknak segíthetett, de - ahogyan erre a klinika is felhívta a figyelmet - nincs olyan étrend, ami mindenkinél beválik, orvosi diétát pedig csak személyre szabottan lehet összeállítani, szakértői segítség nélkül minden fogyókúrás módszer rejthet magában veszélyeket.