Így készítsd a lúgosító teát túlsúly és mérgek ellen
Készíts emésztést segítő, lúgosító hatású teakeveréket, ha szeretnéd fokozni a fogyókúra sikerét.
- Ez a két csillogó árnyalat meghatározó lesz idén az Armani szerint: modern változatban a ’20-as évek nőies eleganciája »
- Feszesebbre húzza az arcbőr petyhüdt területeit, de természetes hatást kelt: ezt kell tudni a szálbehúzásos arcfiatalításról »
- Reese Witherspoon 23 éves lánya kiköpött édesanyja: Ava Phillippe stílusa sikkes és nőies »

- Végleg törlődhet a Gmail-fiókod összes levele, ha ezt csinálod: több milliárd ember érintett
- Szabó Zsófi überszexi bőrruhában: a Glamour-gála legdögösebb sztárja volt
- Gyerekként a Barátok közt Berényi Danija volt: ennyit változott 24 év alatt Váradi Zsolt
- Villámgyors KRESZ-teszt: megelőzhetsz egy balra kanyarodó gépkocsit, ha ezt a táblát látod?
- Nagy áremelést jelentett be a Vodafone: ezeket az ügyfeleket fogja érinteni
A napi megfelelő folyadékbevitel rendkívül fontos a szervezet hibátlan működése szempontjából: többek között a sav-bázis egyensúly megőrzése érdekében is lényeges.
A víz számtalan funkciót tölt be a testben, felelős a vízben oldódó anyagok szállításáért, és nélkülözhetetlen a belső tisztuláshoz. A vesék, a bőr és a belek kiválasztásának és a nedves levegő kilégzésének köszönhetően napi másfél-két liter vizet veszítesz. Ezt a folyadékmennyiséget pótolni kell - elsősorban vízzel, illetve gyógyteákkal.
A folyadékhiány következményei
Fontos tudni, hogy a folyadékhiány jóval azelőtt kezdődik a testben, hogy megszomjaznál. Ezenkívül a figyelmeztető szomjúságérzet a kor előrehaladtával gyengül, egyre később jelentkezik. A dehidratáció jóval több egészségügyi panasz alapját képezi, mint gondolnád: felelős lehet például a fáradtságért, bőrproblémákért, emésztési problémákért, fejfájásért, székrekedésért és a túlsúly kialakulásáért is. Ezek az egész szervezetet érintő panaszok meglepően hasonlítanak a krónikus túlsavasodás okozta problémákhoz.
Nem véletlen, hiszen a megfelelő sav-bázis egyensúly az elegendő folyadékbevitellel kezdődik. Enélkül a szervezeten belül nem megfelelően alakul az anyagcsere-folyamatokhoz szükséges kémiai egyensúly. Fontos, hogy naponta legalább két liter vizet elfogyassz, de teákkal is színesítheted a választékot.
Lúgosító tea mérgek és túlsúly ellen
A fekete tea fogyasztása nem ajánlott, amennyiben lúgosítani szeretnéd a szervezetedet. Ha mégsem tudsz lemondani róla, ügyelj rá, hogy a teafű nem ázzon a vízben négy percnél tovább - így ugyanis kifejezetten savasító hatású. Alább a lúgosító tea hozzávalóit találod.

Három szakácskönyv ingyenes szállítással!
Mentes Anyu szakácskönyveit azoknak ajánljuk, akik egészségük érdekében vagy meggyőződésből különleges étrendet követnek, de azoknak is, akik csak inspirációt, új ízeket keresnek.
MOST INGYENES HÁZHOZSZÁLLÍTÁSSAL!
Tekintsd meg ajánlatunkat, kattints ide!
Promóció
Búzafű
A búzafű - Triticum aestivum - az egyik legismertebb lúgosító hatású növény. Serkenti az anyagcsere-folyamatokat, segít a méregtelenítésben, pozitív hatást gyakorol a vese működésére is. Korábbi cikkünkből többet is megtudhatsz a salaktalanító, lúgosító búzafűről!
Édesgyökér
Számos teakeverék elmaradhatatlan része a flavonoid-, illetve szaponintartalmú édesgyökér - Glycyrrhiza glabra. Tudományosan elismert a növény májműködést serkentő, méregtelenítő hatása, emellett a gyomor- és bélfekélyek kezelésére is alkalmas.
Fogyj teával!
Kattints az alábbi videóra, ha szeretnél többet tudni a fogyókúra sikerét támogató teákról!
Citromfű
A citromfű - Melissa officinalis - vírusok elleni hatását kísérleti alapon igazolták, de gyulladásgátló tulajdonsággal is bír. A természetgyógyászatban levelét máj- és epebetegségekre ajánlják, de lúgosító teáknak is kedvelt összetevője. Fogyasztása ajánlott puffadás és lelassult anyagcsere esetén. Korábbi cikkünkből többet is megtudhatsz a citromfű hatásairól!
Így készíts a teát!
Egy csapott teáskanál szárított édesgyökérhez adj ugyanennyi szárított citromfüvet, illetve búzafüvet. Forrázd le két-három deciliter vízzel, majd hagyd állni 15-20 percig. Naponta három-öt alkalommal fogyassz egy-egy csészével a lúgosító, méregtelenítő, anyagcsere-serkentő teából.
Ellenjavallt
Ne fogyaszd a teát hat hétnél tovább, mivel az édesgyökér nagyobb adagban történő használata ödémaképződésre, valamint magas vérnyomás kialakulására hajlamosíthat. Májbetegség és diabétesz esetén, illetve terhesség és szoptatás idején a tea fogyasztása ellenjavallt.
Cikkünk megírásában dr. Eva-Maria Kraske Sav-bázis egyensúly testnek és léleknek című könyve segített.
OLVASD EL EZT IS!