Miért jelölték meg a templomosok ezt a pontot a térképen? A 12. századi kápolna őrzi titkos tudásuk nyomát
A templomosokhoz köthető épületek egyik legmisztikusabbja az Ibériai félszigeten található Szent Bertalan-kápolna.

- Vidám, feltűnő mintákat hoz magával a nyári körömdivat: 6 mutatós manikűr a bohémtól a letisztultig »
- Sokáig feszes és rugalmas marad az arcbőr, ha a fényvédő nem marad ki a rutinból: 3 ok, amiért megéri mindennap használni »
- Az 54 éves Julia Roberts ismét bevetette kedvenc stílustrükkjét: lenyűgözően festett Cannes-ban »

- Mi Portugália fővárosa? 10 kvízkérdés Európa országairól, amit illik tudni
- Melyik magyar városban van a képen szereplő székesegyház? Tippelj a kvízben!
- 10 kérdéses villámkvíz a magyar gasztronómiáról: milyen töltelék van a Gundel-palacsintában?
- Melyik oldalon található a máj? 8 kérdéses kvíz az emberi szervezet felépítéséről
- Az erős szexuális vonzalom 7 legfőbb jele - Már az ismerkedés során észreveheted őket
Az Ibériai félszigeten több olyan középkori épület is található, amely a templomos lovagokhoz köthető. Ilyen a kastélytól 100 m-re található Szent János templomos kolostor, illetve az attól 4 km-re lévő Szent Bertalan-kápolna is.
Az utóbbi, 12. századi kápolna és remetelak szimbólumgazdagsága miatt a templomosok igen jelentős és beszédes hagyatéka: egyfelől rendkívüli tudásukat reprezentálja, másfelől emléket állít és tiszteletet tanúsít a korábbi kultúráknak.
A Szent Bertalan-kápolna titkai
A Rio Lobos-kanyonban álló épület egyértelműen okkal épülhetett oda, ahova. Ha a félszigeten lévő templomos építményeket összekötik egy kereszttel, épp középen, a vonalak metszéspontjában helyezkedik el: a lovagok ily módon mintegy jelölhették az építmény pontos helyét a térképen, hiszen az részletei és szimbólumai által számukra jelentős mondanivalót tolmácsolhatott.

A terület megválasztása egy másik okból sem volt véletlen, az ugyanis mintegy tízezer éve fontos szerepet tölt be az emberiség történetében. Hatalmas barlangját, melynek bejáratáról egykor úgy hitték, átjáró egy másik világba, a neolitikumban és a bronzkor idején is lakták. Később ugyanott tartották a rómaiak is évenkénti, Mundus Patet nevű ünnepüket. Pontosan annak az idején, november 7-8-án a lemenő nap és a Szent Bertalan-templom kelet-nyugati fekvése egybeesik, az épület vetette árny pedig egyenesen a barlangban lévő szent kőre vetül. Az, hogy a templomosok éppen így építették meg a kápolnát, nem lehet véletlen.
Képeken a kápolna lenyűgöző titkai
Ángel Almazon templomostörténész szerint az évente egyszer megmutatkozó jelenség által a templomosok az Anyaistennőre utalhattak. A misztikus összefüggéseknek viszont ezzel még koránt sincs vége.