Örökbe fogadták a bálnák a deformálódott delfint: nézd meg, hogy mennyire szeretik!
Lenyűgöző az állatok egymás felé tanúsított empátiája és szeretete.

- Ismét összefogtak a Fressnapf vásárlói: közel 12 millió Ft adomány a Kutyák Határok Nélkül Alapítványnak (x)
- Korábbi évadkezdéssel és bővebb műfaji kínálattal nyit a Margitszigeti Szabadtéri Színház (x)
- Színésznőként ismertük meg, most mesekönyvet illusztrál - A karantén alatt Korponay Zsófi ezzel foglalkozik

- Angelina Jolie és Brad Pitt középső lánya jól megnőtt: a 14 éves Shiloh olyan magas, mint az anyja
- Détár Enikő és Rékasi Károly fia már 19 éves: Zsigmondból jóképű pasi lett
- Villámkvíz a magyar földrajzból: általános iskolában tudni kellett a válaszokat
- Általános iskolás tananyag: tudod, mi a szófaja a következő szavaknak? Kvíz!
- „Napi 1 szexből 8 havonta 1 lett” - Házaspárok vallomása a szexmentes kapcsolatról
1600 kilométerre Portugáliától az élővilág viselkedésének kutatásával foglalkozó Alexander Wilson és Jens Krause különös dolgot fedeztek fel az óceán rejtekében: egy palackorrú delfint, aki szokatlan társaságban töltötte napjait.
Nyolc napon át követték a Lone névre keresztelt delfint, aki megfigyeléseik szerint egy bálnacsoporthoz csatlakozott.
A szárazföldi állatoknál gyakrabban előfordul, hogy más fajok egyedeivel építenek ki közvetlen kapcsolatot. Ebből általában valamilyen előnyük származik, mint például a ragadozóktól való védelem. A bálnákra azonban nem jellemző az ilyesfajta együttélés, ezért is volt különleges élmény a kutatók számára megfigyelni, hogy a delfint mégis maguk közé fogadták, sőt, láthatóan remekül érezték magukat vele: játszottak, és szeretetteljesen dörgölőztek egymáshoz.
Tengerbiológusok ilyet mindaddig nem láttak: Alexander Wilson felvételét a következőkben megtekintheted.
Lone magányos lehetett
A kutatók nem véletlenül adták a delfinnek a Lone nevet, mely az angol lonely, vagyis magányos jelentésű szó rövidített változata. A kutatók feltételezése szerint a delfin, mielőtt csatlakozott volna a bálnákhoz, egyedül róhatta az óceánt. Deformálódott gerince miatt valószínűleg nem tudta tartani a lépést a társaival, és leszakadhatott a többi, gyorsan úszó, ugrándozó delfintől.
Lone tempója sokkal inkább illett a bálnákéhoz. A kutatók elmélete szerint úgy kerülhetett a csapatba, hogy a felszín közelében tartózkodó bálnaborjak közé úszott. A bálnáknál nemcsak a szülésnek, de a kicsik felügyeletének is kialakult rendszere van. Egy felnőtt egyed mindig felszínközelben marad a borjakkal, hiszen ők sem túl mélyre, sem túl hosszú időre nem tudnak még lemerülni.
Lone nem védelem reményében csatlakozott a bálnákhoz, mivel az óceánnak azon a területén nem igazán fordul elő a delfinekre közvetlen veszélyt jelentő ragadozó. Talán csak játszani szeretett volna, vagy társaságra vágyott, a bálnák pedig egyszerűen befogadták őt, megadva neki ugyanazt az oltalmat, mint amit saját borjaiknak nyújtanak saját ellenségeikkel, a gyilkos bálnákkal szemben.
A kutatók voltaképpen egy különleges örökbefogadás szemtanúi voltak. A feltétel nélküli szeretet és ragaszkodás kibontakozásának vérségi rokonság nélkül. Lone, a magányos delfin szerető családra lelt, mi, emberek pedig újabb bizonyítékra, milyen csodálatos is az állatvilág, és, hogy bennük is valami sokkal erősebb, mélyebb, nagyszerűbb hajtóerő dolgozik, mint a puszta ösztön.
OLVASD EL EZT IS!

- érdekesség
- szülés
Bábával szül a hatalmas vízi emlős: egy hihetetlen tény a bálnákról

- állatvilág
- misztikus hely