Sokan nem látják, kit is néznek a világhírű képen: ő is szerepel Raffaello freskóján

A híres freskó Rómában tekinthető meg: érdemes elmerülni a részleteiben.

Az athéni iskola
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A Scuola di Atene, azaz Az athéni iskola Raffaello Sanzio (1483-1520) olasz reneszánsz művész alkotása, melyet 1509 és 1511 között készített a vatikáni Apostoli Palotában.

A hatalmas freskóra egyesek egyszerű ókori tömeget ábrázoló jelenetként tekintenek, de valójában nem csak nézni, látni is érdemes a képet: a műalkotáson ugyanis ókori görög tudósok, matematikusok és filozófusok szerepelnek, ráadásul bizonyos értelemben rejtett, más szerepben megjelenített figuraként Leonardo da Vinci és Michelangelo is szerepelnek rajta. A festmény megjeleníti a reneszánsz korszakban meghatározó perspektivikus vetítést, melyet a művész Da Vincitől tanult.

Az athéni iskola

A freskót Raffaello egyik legfontosabb és legszélesebb körben ismert műveként tartják számon: nézz körül a képek segítségével, melyik említett alak hol áll pontosan, kinek a szerepében jelenik meg Da Vinci és Michelangelo, valamint hol látható az alkotó!

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

Ezt is szeretjük