Több beteg kaphat új szervet hazánkban: csökken a várakozási idő is
Az Eurotransplantnak hála, jobbak lesznek a betegek esélyei.
Javulnak a szervátültetésre szoruló betegek esélyei Magyarországon. Mint azt Máthé Zoltán, a Semmelweis Egyetem klinikaigazgatója az M1 aktuális hírcsatorna kedd reggeli adásában elmondta, az Eurotransplant-tagság révén több beteg kaphat hazánkban új szervet. Jelenleg a szervek 15-20%-a érkezik az Eurotransplant által. Ma már azok is kaphatnak új szervet, akiknek régen nem volt erre esélyük, ritka vércsoportúak, illetve túlérzékeny vesebetegek.

A Semmelweis Egyetem közleménye szerint az intézmény veseátültetések terén nyolc Eurotransplant országból az első, májtranszplantációk számát illetően pedig 49 európai központból a harmadik.
Forrás: MTI.
A 21. századi nő minden szerepben helyt áll: dolgozik, édesanya, társ, barát, gondoskodó, és közben próbál önmaga is maradni. Hogyan lehet lavírozni a rohanó mindennapok, a teljesítménykényszer és a saját lelki békénk között? Hogyan találjuk meg az egyensúlyt szerepeink között? Erős Antónia és Pokorny Lia beszélgetnek június 1-jén a MOMkultban arról, mit jelent ma nőnek lenni: hogyan lehet egyszerre helyt állni a munka, a család és a saját vágyak világában, miközben megőrizzük önmagunkat, belső erőnket és harmóniánkat. Promóció
A bennünk élő nők - Hol az egyensúly a megfelelés és az önazonosság között?
OLVASD EL EZT IS!
- megelőzés
- cukorbetegség
Szédülsz és remegsz a diétától? Ez a dolog állhat a háttérben
- depresszió
- megelőzés
Nagyon sokan veszítik el a munkájukat emiatt: nézd meg, mit lehet ellene tenni
- megelőzés
- tetoválás



















