Rákos lett, és magára hagyták a barátok: vicces képeslapokat írt a sorstársaknak
Amikor nincsenek jó szavak, akkor is mondani kell valamit. A nő a humort hívta segítségül.
A rákkal diagnosztizált betegek sajnos gyakran maradnak magukra a nehézségekben - még akkor is, ha környezetük látszólag mellettük áll. Az illusztrátorként dolgozó Emily McDowell története szomorú, de nem egyedi: egy nap rákot állapítottak meg nála, ami mindent a feje tetejére fordított életében.
Emily-nek ugyanis addig sosem érzett magányt kellett megtapasztalnia, amit a kemoterápia mellékhatásainál is nehezebbnek tartott: barátai, rokonai vagy eltűntek, mert nem tudtak mit mondani, vagy tudtuk nélkül a legborzasztóbb dolgokat vágták a fejéhez.
Empátiakártyák a rákról
Miután kigyógyult betegségéből, humorral próbálta feldolgozni mindazt, amit a kezelés ideje alatt átélt, ez pedig egy rendkívüli képeslapsorozathoz adott ihletet számára. A lapokat a rákos betegeknek és hozzátartozóiknak ajánlotta, remélve, hogy segítségükkel sikerül elkerülniük azokat a hibákat, melyeket neki meg kellett tapasztalnia.
A szövegek szókimondóak, néha viccesek, máskor kijózanítóak, de minden esetben segíthetnek megérteni, mit érez legbelül az, akinél rákot diagnosztizálnak, mire van, és főként mire nincs szüksége a családtagok és a barátok részéről.
(Emily képeslapjaiból még többet saját honlapján lehet találni.)
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
OLVASD EL EZT IS!
- festmény
- alzheimer