Ez az oka, ha ilyen apró piros pötty jelenik meg a testeden: nézd meg a képet!
A piros anyajegy szinte bárki testén megjelenhet. Kell félni tőle?
- Fokozza a nőiességet, merész, de nem harsány: elég egy csipetnyi divatos fukszia, és nem maradsz észrevétlen »
- Élénk színek viselése 50 év felett: ultranőies kombinációk a legdivatosabb tónusokkal »
- Ragyogó és természetesebb hatású lesz a szőkített haj, besárgulás nélkül: hamvasító samponok árakkal »

- 10 ismert magyar közmondás, amiből elvettünk egy-egy szót: tudod, mi hiányzik?
- Helyesíráskvíz: ironikus vagy irónikus? Tudod, hogy írjuk helyesen?
- Melyik magyar városban van a képen szereplő székesegyház? Tippelj a kvízben!
- Vastag Csaba címlapon új barátnőjével: a gyönyörű Evelinnel már össze is költöztek
- Oszvald Marika lánya 43 évesen lett anya: Krisztinának a 11. lombikja lett sikeres
Az anyajegyeknek számos típusa létezik, kezdve a veleszületett anyajegyektől a fokozott melanomakockázatot jelentő atípusos és a szerzett anyajegyeken át a teljesen ártalmatlan, általában semmiféle problémát nem okozó verziókig, mint amilyenek az úgynevezett angiomák, más néven éranyajegyek is.
Bár színüktől eltekintve hasonlóságot mutatnak, az aprócska, piros pöttyök tulajdonképpen nem is a hagyományos értelemben vett anyajegyek, annak ellenére azonban, hogy teljes mértékben jóindulatú elváltozást jelentenek, nem árt tudni róluk néhány fontos jellemzőt, többek között azt, mi lehet az oka annak, ha hirtelen szaporodnak el a testen.
Mi az az angioma?
Az éranyajegyet élénkpiros, borvörös - esetleg kékes árnyalatú - színe alapján nagyon könnyű megkülönböztetni a hagyományos anyajegyektől, melyekkel szemben kialakulása az apró, kitágult erek burjánzásának, összetömörülésének köszönhető.
Az általában néhány milliméteres, környezetükből kiemelkedő, éles határvonalakkal rendelkező pöttyök jóindulatú érdaganatnak számítanak, melyek leggyakrabban a törzsön jelennek meg, de nem ritkák a test más részein sem. Jelen lehetnek már születéskor is, de később is kialakulhatnak, számuk és méretük is növekedhet például az életkor előrehaladtával.
Mi okozza a megjelenését?
Az éranyajegyek különös megszaporodása jellemző lehet idősebb korban, emellett okozhatja mindezt genetikai hajlam vagy éppen hormonális hatás is, többek között a terhesség vagy fogamzásgátló tabletta szedése.
Bár maga a jelenség ártalmatlan, ha egyre több éranyajegyet fedezel fel magadon, érdemes lehet kivizsgálást kérni, ugyanis előbbiek mellett májproblémákat is jelezhetnek.
Szintén orvosi konzultáció szükséges az esetleges eltávolítás érdekében, ha egy ilyen anyajegy esztétikailag zavar, olyan helyen található, ahol irritációnak van kitéve, megsérült, vagy előfordul, hogy vérzik, akár igen erősen is.
Kép: bluestarr.wordpress.com.
OLVASD EL EZT IS!

- szívbetegség
- májbetegség