Rendszertelen menzesz, ciszta: 2 lelki ok a petefészek-betegségek mögött
A petefészekciszta mögött gyakran állnak lelki problémák.
- Ismét összefogtak a Fressnapf vásárlói: közel 12 millió Ft adomány a Kutyák Határok Nélkül Alapítványnak (x)
- Korábbi évadkezdéssel és bővebb műfaji kínálattal nyit a Margitszigeti Szabadtéri Színház (x)
- Színésznőként ismertük meg, most mesekönyvet illusztrál - A karantén alatt Korponay Zsófi ezzel foglalkozik

- Ő Zoltán Erika 23 éves lánya: a gyönyörű Zoé le sem tagadhatná az anyját
- KRESZ-tábla-kvíz: tudod, melyik a várakozni tilos tábla? Teszteld tudásodat!
- Dér Heni gyönyörű menyasszony volt: különleges ruhában ment férjhez
- Villámkvíz a magyar földrajzból: általános iskolában tudni kellett a válaszokat
- 10 kép Észak-Koreából, amiért kitiltást kapott a fotós – Ezt az arcát senki nem láthatja az országnak
A petefészekciszta gyakori nőgyógyászati betegség, amely szerencsére ritkán okoz igazán komoly problémát. Jelenlétére általában a rendszertelen, kimaradó menstruáció hívja fel a figyelmet.
Kialakulásának hátterében számos tényező meghúzódhat, de gyakran lelki alapon fejlődik ki: fokozott stressz, érzelmi változás okozza.
Így alakul ki a petefészekciszta
A petefészekciszta egy folyadékkal telt hólyag, mely a szerv belsejében, illetve annak falán alakul ki. A petefészek normál esetben minden hónapban létrehoz egy tüszőt, amely az érő petét veszi körül, és hormonokat termel.
Amikor a petesejt kilökődik, és elindul a petevezetéken át a méh felé, a tüsző felszívódik - hiszen a továbbiakban nincs rá szükség.
Amennyiben nem kerül sor a petesejt kilökődésére, a tüsző úgynevezett funkcionális cisztává alakul, hormonokat termel és vérzési zavarokhoz, rendszertelen menzeszhez vezethet.
Ez a petefészekciszták leggyakoribb formája, de léteznek még úgynevezett organikus petefészekciszták is. A petefészekciszták tüneteiről és kezeléséről bővebben olvashatsz korábbi cikkünkben.
2 lelki ok a petefészekciszták mögött
Nőiességgel, anyasággal kapcsolatos lelki problémák
A petefészekciszták az anyasággal, illetve a nőiességgel kapcsolatos kérdéseket jelképezik. A petefészek az élet keletkezésének kezdetét szimbolizálja, elégtelen működésével bizonyos szempontból elvágod magad lényed női oldalától.
A petefészekciszta kialakulása utalhat valamilyen, az édesanyáddal kapcsolatos problémára, közöttetek lévő feszültségre, esetleg veszteségre. Ugyanakkor kialakulhat a saját anyaságoddal, nőiességeddel szemben érzett bizonytalanság talaján is. A betegség orvosi kezelése mellett fontos, hogy a lelki oldalnak is utánanézz - segíthet ebben kineziológus vagy pszichológus.
Az energia burokba zárása
A petefészekciszta utalhat felhalmozott, burokba zárt érzelmi, illetve kreatív energiákra is. Előfordulhat, hogy nem adsz teret önmagad újabb aspektusainak, nem mersz belefogni valamilyen új vállalkozásba, amire a lelked mélyén vágysz.
Megeshet, hogy elfojtasz, szőnyeg alá söpörsz valamilyen téged foglalkoztató érzelmi kérdést annak érdekében, hogy ne okozz ezzel kapcsolati konfliktust. Ahhoz, hogy búcsút inthess a petefészekcisztának, fontos, hogy felszabadítsd burokba zárt energiáidat.
OLVASD EL EZT IS!

- menstruáció
- női egészség
A petefészekciszták bizarr fajtája: dermoid ciszta

- endometriózis
- női egészség
Csokoládéciszta: egy alig ismert női betegség

- mellrák
- daganat