Nyári húgyhólyaggyulladás
Nagyon sok nő életét keserítik meg nyaralás idején – avagy az azt követő hetekben – a hólyaghurut módfelett kellemetlen tünetei.
- A 25 éves, gyönyörű teniszcsillag Victoria’s Secret-kollekcióval jelentkezett: Naomi Osaka megőrizte természetességét a fotókon »
- Csodás sminkújdonságok, melyek felpezsdítik a tavaszi megjelenést: árakkal mutatjuk a nőies és ragyogó árnyalatokat »
- Lady Gagát modellnek kérték fel, művészi alkotássá varázsolta a reklámot: megkapóan természetes »

- Szabó Zsófi überszexi bőrruhában: a Glamour-gála legdögösebb sztárja volt
- Lilu is megszólalt a Glamour-gála botrányos celeb résztvevőiről: meglepő, mit írt róluk
- Ki ajánlhatja fel először a tegeződést? 10 kérdés, amire mindenkinek illik tudni a választ
- Villámgyors KRESZ-teszt: megelőzhetsz egy balra kanyarodó gépkocsit, ha ezt a táblát látod?
- Hogyan jó: jeggyűrű vagy jegygyűrű? 8 összetett magyar szó, amiről sokan azt hiszik, hogy jól írják, pedig nem
E kényelmetlenség elkerülése érdekében jó, ha tudjuk, miként előzhetjük meg a hólyaghurutot, vagy ha már beütött a „krach”, milyen módon szabadulhatunk meg legrövidebb úton a tüneteitől.
A hólyaghurut első és tipikus tünete, hogy hirtelen olyan vizelési inger tör ránk, amit nem tudunk visszatartani, ám ennek ellenére csak néhány csepp vizelet ürül hólyagunkból. A művelet nagyon fájdalmas, éget, szúr, sőt enyhe görcsökkel is együtt jár. A vizelet olykor véres elszíneződést is mutat.
Anatómiai hátrány…
A húgyhólyaggyulladás a húgyutak leggyakoribb fertőzéses megbetegedése – a 20 és 30 év közötti nőknél 50-szer gyakrabban fordul elő, mint a férfiaknál. Vajon miért? Azért, mert a nők testfelépítése e betegség szempontjából hátrányos. A nők húgycsöve a maga 2,5–4 cm-es hosszával a férfiakéhoz viszonyítva nagyon rövid, így a kórokozók sokkal könnyebben bejuthatnak a hólyagba. A legtöbb esetben az E. coli típusú bélbaktérium okozza a panaszokat, de ritkábban más csírák – különösen a szexuális úton terjedők – is okozói lehetnek a gyulladásnak.
Inni kell!
A kólibaktériumok leggyakrabban mosakodáskor kerülhetnek a végbélből, illetve környékéről a húgycsőbe, ám a fehérnemű közvetítésével is utat találhatnak a húgycsövön át a húgyhólyagba. A gyulladás kialakulását a legegyszerűbben úgy előzhetjük meg, ha sokat iszunk. Tudniillik a nagy mennyiségű vizelet felhígítja a baktériumok koncentrátumát a húgyhólyagban, és így könnyebben kimossa onnan a csírákat.
Jobb megelőzni a bajt!
Mindenképpen fontolják meg következő tanácsainkat!
- Óvjuk magunkat a felfázás lehetőségétől! Vizes fürdőruhánkat – amilyen gyorsan csak lehet – cseréljük le szárazra!
- Úszás után menjünk vécére! Ezzel megelőzhetjük a csírák bejutását a húgyhólyagunkba.
-
Igyunk meg naponta legalább 2-2,5 liter folyadékot! A legjobb, ha kalóriaszegény italokat vagy a vesénkre és a húgyhólyagunkra ható gyógynövényteákat fogyasztunk. Amennyire csak képesek vagyunk rá, iktassuk ki életünkből a kávét és az alkoholt!
- Sohase tartsuk vissza a vizelési ingert! Ha lehet, inkább még gyakrabban menjünk vécére, vizelés közben pedig laza testtartást vegyünk fel, ne feszítsük meg hasizmainkat!
- Az otthoni WC ülőkéjén kívül sohase üljünk rá más toalett ülőkéjére!
- Hordjunk laza, pamutból készült alsóneműt! Kerüljük a szoros, nem szellőző, műszálas bugyikat, nedves környezetben ugyanis a baktériumok különösen jól érzik magukat!
- Ne vigyük túlzásba intim területeink tisztogatását, és amikor mosakodunk, speciális, savas tisztálkodószereket használjunk! Külön törülköző álljon rendelkezésünkre e területek törléséhez, s ezt naponta váltsuk!
- WC-használat után mindig a húgycsőtől a végbélnyílás irányába végezzük a törlést!

Leplezd le az intim fertőzést!
A hasi fájdalom mögött más ok is állhat, például a hüvelygomba, ami gyakoriságát tekintve az egyik legnagyobb számban előforduló nőgyógyászati fertőzés. Ha a tüneteid régóta fennállnak, érdemes magad tesztelni és az eredménnyel orvoshoz fordulni.
Bővebben itt olvashatsz a termékről.
Promóció
A hólyaghurut kezelése
Egyszerűbb esetekben elég a tüneti kezelés. Ilyenkor is nagyon fontos a bőséges folyadékfogyasztás, ami elősegíti a baktériumok kimosódását. Praktikus tanács, hogy a betegség idején mindenképpen kerüljük a fűszeres ételeket, mert azok súlyosbíthatják a tüneteket. Makacsabb esetekben azonban elkerülhetetlen az antibiotikumos kezelés.
Ilyenkor vizeletvizsgálatra is szükség van. A rendszeresen visszatérő hólyaggyulladás esetén rendkívül fontos kideríteni a fertőzések okát, ugyanis előfordulhat, hogy a betegség hátterében komoly nőgyógyászati vagy urológiai betegség lappang! Ugyanakkor gyakran növényi alapanyagokból nyert készítményekkel is jó eredményeket lehet elérni.
Próbálja ki a következőket:
- Igyon meg 1 liter medveszőlő- és lapacho-teakeveréket! (Keverjen össze 1-1 evőkanálnyit mindegyikből, és 1 liter vízben 10 percig főzze, majd 10 percig áztassa!)
- Szedjen 6x30 csepp nem keserű grépfrútmagkivonatot 7–10 napig!
- Vegyen be 4-6x1 tabletta macskakarmot 2 hétig!
- Esténként alkalmazzon meleg cickafark-, kamilla- és zsályateás ülőfürdőt! (6-8 evőkanál teakeveréket 1 liter vízben főzzön 5 percig, majd áztassa 10 percig, és öntse a fürdővízhez!)
Ha szívesen olvasnál életmódról, egészségről, fogyókúrákról, érdekel a wellness világa, itt az ideje, hogy megvásárold az Ideál Magazin júliusi számát. Ízelítő a tartalomból:
Ésszerű fogamzásgátlás
Soha többé lábgombát!
Ne izzadjunk!
Érhálóban
Szívügyünk
Neurálterápia női bajokra is
Örömteli mozgás
Olvass bele a legfrissebb szám tartalmába:
Puffasztók és apasztók »
OLVASD EL EZT IS!

- megelőzés
- d-vitamin
Napfényvitamin: álmatlanság, feszültség és rák ellen

- rák
- bőrrák
Anyajegyből melanoma

- allergia
- napfény