Halálunkat saját baktériumaink okozzák a magyar kutatók szerint

Be kell csapni őket, és tovább élsz!

Ellened fordulhat a tested.

Halálunk legvégső okai a saját szervezetünkben tobzódó, hasznosnak tartott baktériumaink - állítják a magyar kutatók.

Ezek ugyanis folyamatos kapcsolatban állnak az emberi idegrendszerrel, ezáltal információhoz jutnak a test egészségi állapotáról, és ha azt rossznak ítélik meg, egyszerűen ellene fordulnak.

Hasznos-e a mikrobiom?

A mikrobiom valójában az emberi testben élő mikrobák, gombák, baktériumok összessége, mely egy ökológiai rendszert alkot. Az emberi szervezettel, pontosabban benne élnek, olykor védik, máskor kihasználják azt. 

Csak az emésztőrendszer például több ezer fajta baktériumot tartalmaz, melyek nagy hatással vannak az egészségre, segítik a lebontást, védenek a kórokozóktól, tehát nélkülözhetetlenek az élethez, de bizonyos csoportjukat már korábban is különböző betegségekkel hozták összefüggésbe: így a gyulladásos, autoimmun-betegségekkel, a cukor- vagy a szívbetegséggel. A legfontosabb bélflórát befolyásoló tényezőknek a genetikát és a táplálkozást tartják, ám a nemi különbségek is szembetűnőek.

Ezeket edd a gyorsabb zsírbontásért és a szép bőrért! - Így működik az anti-aging diéta

Nézegess képeket!

Elolvasom

De mikor lesznek károsak?

Három magyar kutató, név szerint Rózsa Lajos, Apari Péter és Müller Viktor ugyanakkor azt állítja, a bélbaktériumoknak valójában kettős szerepe van a szervezetben: segítenek életben maradni, de a halálunkat is befolyásolják.

Az egészséges test ugyanis a legjobb közeg számukra az élethez és a szaporodáshoz, így nem áll érdekükben kárt okozni a szervezetben. De ha idősödik vagy megbetegszik valaki, az immunrendszere gyengül, és az agyból az az információ érkezik, hogy az élet már nem tarthat sokáig, akkor a legjobb döntéssé a gyors szaporodás és tápanyagszerzés válik, tehát kizsákmányolják a testet, amíg az lehetséges, még a rivális baktériumok előtt.

A halál elhalasztható?

Az derült tehát ki a kutatásukból, hogy ha ezt a folyamatot egy ember el akarja odázni, a legegyszerűbb, amit megtehet, hogy igyekszik becsapni a szervezetét, mégpedig úgy, hogy célokról, életteli, energikus létezésről üzen neki. Erre vezették vissza azt a tapasztalatot is, hogy ha valaki feladja az életet, céltalanná válik, például egy betegség vagy a megözvegyülést követő magány miatt, hamarabb éri a halál. Ha tehát hosszú életet tervez valaki, a távlatokról, tervekről és természetesen a hitről időskorban sem szabad lemondania.

Az anyaság kihívásai cukormáz nélkül

A Femina Klub júniusi vendége Ráskó Eszter humorista lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között az anyaság és a nőiség kihívásairól beszélget. Vajon létezik-e recept a gyerekneveléshez? Miért olyan káros a tökéletes anya mítosza? Hogyan lehet az önazonosság és az önfelvállalás révén a nőknek felvértezni magukat a 21. századi normákkal szemben?

További részletek: femina.hu/feminaklub

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. június 3. 18 óra

Helyszín: Thália Színház

Promóció

Ebben a cikkben nem tartjuk etikusnak reklámok elhelyezését. Részletes tájékoztatást az Indamedia Csoport márkabiztonsági nyilatkozatában talál.

Indamedia Csoport
Ezt is szeretjük