A tojás jó hatással lesz a májadra, vegyületei ugyanis lebontják a szervezetedben felhalmozódott acetaldehidet. Lehetőleg minél nyersebb, ne olajos formában fogyaszd - mondjuk lágy tojásként.
Dia
Egy tányér forró zöldség- vagy erőleves sokat javíthat az állapotodon: segít pótolni az éjszaka során elvesztett sót, illetve káliumot. Támogatja a máj méregtelenítő munkáját. Íme, egy remek recept!
Dia
A szénhidrátok fogyasztása rendkívül fontos a májműködés szempontjából: egy-egy tányér főtt krumpli nem véletlenül esik olyan jól egy átmulatott éjszaka után.
Dia
A rizs szintén jó szénhidrátforrás lehet, de lehetőleg ne a hántolt, fehér változatot fogyaszd. Szavazz inkább a barna rizsre, mely nem emeli meg olyan hirtelen a vércukorszintedet.
Dia
A búzacsíra a máj működését támogató tiamint - B1-vitamint - tartalmaz.
Dia
Ne csak egyél, igyál is! Minél több szénsavmentes ásványvizet! Ez egyfelől segít majd pótolni az alkohol által elvont folyadékot a szervezetedből, ráadásul a máj méregtelenítő munkáját is segíti.
Dia
A máriatövisben lévő szilimarin védelmet nyúlt számos májkárosító behatás ellen: erősíti a sejtmembránt, hogy a méreganyagok ne juthassanak be a sejtbe, valamint aktiválja a májsejtek regenerációs képességét. Fogyaszd a gyógynövényt tea formájában!