Így fogyaszd a lapachoteát gombás fertőzés és nátha ellen!

A lapacho fa kérgéből készült tea számos egészségügyi panasz természetes gyógymódja lehet.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A 30 méter magasra megnövő lapacho nevű fa - Tabebuia impetiginosa - Közép- és Dél-Amerikában őshonos. Magenta színű virágai még a leveleket megelőzően jelennek meg rajta.

A lapacho virága

Ennek az impozáns látványt nyújtó növénynek, melyet vélhetően már a maják is használtak gyógyítás céljára, elsősorban gyulladáscsökkentő, lázcsillapító hatást tulajdonítanak, de a népi gyógyászat alkalmazta fekélyek, ekcéma és reuma kezelésére is. A lapachoteát a fa kérgéből készítik.

Gombás hüvelyfertőzés ellen

A hüvelygomba gyakori nőgyógyászati betegség, mely az arra hajlamosaknál könnyen visszatérhet. Ha hónapok, netán évek óta küzdesz a legtöbbször a Candida albicans nevű gomba okozta fertőzéssel, érdemes kipróbálnod a Candida-diétát, mely segít kiűzni a szervezetből a kórokozót.

Hüvelyöblítés

Ugyanakkor kipróbálhatod a lapachót is, hiszen a benne lévő lapakol nevű vegyület gátolja a gombák szaporodását, valamint gyulladáscsökkentő tulajdonsággal bír. Forrázz le két-három teáskanálnyi szárított növényt két csésze vízzel, majd hagyd kihűlni. Ezután töltsd a teát irrigálóflakonba, és használd hüvelyöblítésre. Napi egyszer érdemes alkalmaznod, néhány napon át. Amennyiben nem múlnak a tüneteid, mindenképpen fordulj orvoshoz.

Nátha elleni lapachotea

A lapacho számos gyógyhatású vegyületet tartalmaz, amelyeket gyűjtőnéven naftokinonoknak hívnak. A közülük legtöbbet tanulmányozott a már említett lapakol. Ez az alkotórész nem csupán a gombás fertőzések ellen nyújt védelmet, de számos baktérium és vírus szaporodását is gátolja. Fokozza a szervezet ellenálló képességét, így érdemes lapachoteát fogyasztanod a tavaszi megfázásos szezonban.

A leggyakoribb női fertőzések természetes ellenszerei

Nézegess képeket!

Elolvasom

Így készítsd a teát!

Két evőkanál szárított lapachót forrázz le egy liter vízzel. Hagyd állni körülbelül negyed óráig, majd önmagában vagy kevés mézzel ízesítve fogyaszd el. Napi három-hat csészével ajánlott meginnod.

Az anyaság kihívásai cukormáz nélkül

A Femina Klub júniusi vendége Ráskó Eszter humorista lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között az anyaság és a nőiség kihívásairól beszélget. Vajon létezik-e recept a gyerekneveléshez? Miért olyan káros a tökéletes anya mítosza? Hogyan lehet az önazonosság és az önfelvállalás révén a nőknek felvértezni magukat a 21. századi normákkal szemben?

További részletek: femina.hu/feminaklub

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. június 3. 18 óra

Helyszín: Thália Színház

Promóció

Lehetnek mellékhatásai?

A lapachót megvásárolhatod gyógynövényboltokban tea, tinktúra vagy kapszula formájában. A szárított lapachokéregnek jellemzően nincsenek mellékhatásai, ám a nagyobb hatóanyag-tartalmú készítmények okozhatnak gyomorpanaszokat. Ha kellemetlenséget tapasztalsz a tinktúra vagy a kapszula alkalmazása során, érdemes étkezés közben fogyasztanod őket. Várandó és a szoptatós kismamáknak nem ajánlott a lapachokészítmények használata.

Cikkünk megírásában az Alexandra kiadó 1000 gyógynövény című könyve segített.

Ezt is szeretjük